رکورد‌های شگفت انگیز مسی در اروپا

لیونل مسی با انتخاب اینتر میامی به عنوان تیم آینده خود بعد از ۱۹ سال فوتبال اروپا را ترک می‌کند.

لیونل مسی با اینتر میامی برای فصل آینده قرارداد بست تا بعد از ۱۹ سال بازی در اروپا راهی قاره امریکا شود. او با رکورد‌هایی شگفت انگیز اروپا را ترک می‌کند؛ رکورد‌هایی که شکستن بسیاری از آن‌ها سخت و غیرممکن به نظر می‌رسد.

۷ توپ طلا، بیش از ۷۰۰ گل و ۳۰۰ پاس گل و ۳۸ عنوان قهرمانی اعداد خیره کننده‌ای هستند که لیونل مسی در حدود دو دهه حضورش در فوتبال اروپا آن‌ها را به دست آورد.

مسی طی ۱۹ سال حضور در فوتبال اروپا فقط پیراهن دو تیم را به تن کرد. او ۱۷ سال از این دوران را در بارسلونا سپری کرد و سپس مجبور به ترک کاتالونیا و حضور در پاری‌سن‌ژرمن شد؛ بخش عمده‌ای از موفقیت‌های لئو را با پیراهن آبی اناری‌ها شاهد بودیم. او سال پایانی حضورش در فوتبال اروپا را با کسب لیگ یک به پایان رساند تا دست خالی از فرانسه برنگردد.

۴ قهرمانی چمپیونزلیگ، ۱۰ لالیگا، ۲ لیگ یک فرانسه، ۳ سوپرکاپ اروپا، ۳ جام باشگاه‌های جهان، ۷ کوپا دل ری، ۸ سوپرکاپ اسپانیا و یک جام حذفی فرانسه عناوینی هستند که ستاره ۳۵ ساله آرژانتینی در عرصه باشگاهی فوتبال اروپا کسب کرد.

مسی در بخش انفرادی نیز علاوه بر ۷ توپ طلا، ۳ بار نیز به عنوان بهترین بازیکن فیفا و یوفا انتخاب شده است. او در عرصه ملی با آرژانتین قهرمانی در جام جهانی، کوپا آمریکا و فینالیسما را تجربه کرده و حالا می‌خواهد جام‌هایی در قاره امریکای شمالی را نیز به کلکسیون افتخاراتش بیافزاید.

۲۰۱۲ بهترین سال مسی در فوتبال اروپا بود. او در آن سال ۹۱ گل به ثمر رساند که رکوردی شگفت انگیز برای تمام دوران محسوب می‌شود (۷۹ گل برای بارسلونا – ۵۹ تا در لیگ، ۱۳ تا چمپیونزلیک، ۵ تا در کوپا دل ری و ۲ تا در سوپرکاپ اسپانیا) + ۱۲ تا برای تیم ملی آرژانتین.

برچسب ها: مسی ، اینتر میامی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار