کدام مناطق استان سمنان بیشترین بارندگی را دارد؟

بیشترین شدت فعالیت سامانه بارشی امشب در گرمسار ، آرادان و سرخه و فردا در شاهرود و میامی پیش بینی شده است .

معاون عمرانی استاندار سمنان در جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استان سمنان گفت : بر اساس پیش بینی کارشناسان هواشناسی بیشترین شدت بارش ها از ساعت ۱۸ امروز تا ساعت ۲ بامداد فردا در مناطق غرب استان سمنان شامل گرمسار، آرادان سرخه و فیروز کوه است و فردا در همین ساعت در مناطق شرقی استان سمنان شامل شاهرود و میامی بارندگی شدت خواهد داشت .

محمد حمیدی افزود: پیش بینی شده میزان بارش‌های سیل آسا در غرب استان سمنان حداکثر ۸۴ میلی مترباشد.

حمیدی با اشاره به آماده باش همه دستگاه های امدادی و خدمات رسان بویژه نیروهای مستقر در جاده اصلی تهران - مشهد گفت : لایروبی پل‌های زیر جاده‌ای در حال انجام است و در روستاها برای افرادی که در مزارع و باغ ها مستقر هستند هشدارهای لازم داده شده تا امروز و فردا در مکان های امن مستقر شوند .

سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان هم بر لزوم اطلاع رسانی درباره خطرات ناشی از استقرار در حاشیه رودخانه ها و چراندن دام ها در ارتفاعات و مسیر رودخانه ها تاکید کرد .

مدیرکل هواشناسی استان سمنان نیز در این جلسه گفت: با بررسی دقیق مدل‌های هواشناسی مشخص شد که درپی ناپایداری‌های جوی اخر سامانه بارسی از غروب امروز تا بامداد فردا از شرق استان تهران وارد استان سمنان خواهد شد و فعالیت این سامانه گرچه در سراسر استان قابل مشاهده است، اما در شهرستان‌های گرمسار و آرادان در غرب و شهرستان میامی در شرق استان شدید‌تر خواهد بود.

ایرج مصطفوی افزود : فعالیت این سامانه در شرق استان از اواخر بعدازظهر فردا تا بامداد شنبه ادامه دارد و پیش بینی می شود شدت بارش ها در حق الخواجه، رضوان و بخش هایی از خراسان شمالی که حوزه آب ریز آن شهرستان میامی محسوب می‌شود بیشتر باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار