اجرای طرح همیار طبیعت دانش آموزی در مدارس استان کرمان

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از اجرای طرح همیار طبیعت دانش‌آموزی، با رویکرد آشتی با محیط زیست در تمامی مدارس استان خبر داد.

رضا رضایی امروز در مراسم قرائت میثاق نامه و رونمایی از کارت دانش آموزان همیار طبیعت استان بابیان اینکه توسعه پایدار استفاده از سرمایه‌های موجود بدون کاستن از سهم آیندگان است گفت: توجه به محیط زیست توسط دانش آموزان که آینده سازان اصلی کشور هستند ضرورتی انکارناپذیر در راستای تحقق توسعه پایدار است.

او حفاظت از محیط زیست و احترام به طبیعت یکی از اهداف مهم ساحت تربیت زیستی و بدنی دانش‌آموزان در سند تحول بنیادین است.

رضایی تصریح کرد: با توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست و نقش و تأثیر دانش‌آموزان در میان خانواده‌ها و بطن جامعه، ایجاد تغییر و نگرش و افزایش انگیزه و آشتی با محیط زیست برای اصلاح رابطه بهتر بین انسان و طبیعت ضرورتی انکارناپذیر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان ابراز امیدواری کرد: آموزش و پرورش با وجود سرمایه انسانی و فضا‌ها و زیرساخت‌های مناسب، ظرفیت خوبی برای این همکاری و مشارکت دارد که با عقد تفاهم نامه با منابع طبیعی و محیط زیست به استاندارد‌های جهانی درجهت توسعه پایدار دست یابیم.

رضایی با اشاره به اجرای طرح همیار طبیعت در مدارس استان کرمان عنوان کرد: سرمایه گذاری در آموزش و پرورش هزینه برای توسعه و پیشرفت آینده کشور است.

او توجه به محیط زیست و نیروی انسانی را در راستای ایجاد توسعه پایدار ضروری دانست و افزود: آموزش و پرورش مهمترین دستگاه برای فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و... است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به چهره نازیبای ورودی شهر‌ها با زباله‌های پلاستیکی گفت: آموزش و پرورش آمادگی دارد با محیط زیست در خصوص جمع آوری این زباله همکاری کند.

در این جلسه میثاق نامه دانش آموزان همیاران طبیعت استان کرمان توسط دانش آموز پایه ششم ابتدایی یکتا ضیایی فر قرائت شد و از کارت دانش آموزی همیار طبیعت رونمایی شد.

در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از عکس‌هایی از نماد‌های حمایت دانش آموزان از محیط زیست در پژوهش سرای دانش آموزی خیام آموزش و پرورش ناحیه دو برپا شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار