تقویت ساختار شبکه سراسری بهداشت در دستور کار نظام سلامت

با حضور وزیر بهداشت، عملیات ساخت مرکز جامع خدمات سلامت روستایی اسبفروشان شهرستان سراب آغاز شد.

بهرام عین اللهی در حاشیه این مراسم با اشاره به ضعف امکانات و نیروی انسانی نظام سلامت در دوران قبل از انقلاب اسلامی گفت: امروز نظام سلامت ایران از قوی‌ترین سیستم‌ها در منطقه است و پیشرفت‌های چشمگیر کشور در حوزه‌های گوناگون و از جمله در حوزه سلامت را مدیون روح بلند امام و ارواح طیبه شهدا هستیم.

وی افزود: دولت مردمی، راهبرد رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار را سرلوحه کار خود قرار داده و افتتاح ۱۵ هزار تخت بیمارستانی معادل ۱۰ درصد کل تخت‌های بیمارستانی کشور و همچنین دو هزار پروژه بهداشتی، نمونه‌ای از این رویکرد در حوزه سلامت است.

وزیر بهداشت با بیان این که ایران اسلامی یکی از کشور‌های پیشرو در مهار کرونا در جهان شناخته شده است، افزود: فراموش نمی‌کنیم که در روز‌های اول همه گیری کرونا حتی از ارائه واکسن کرونا به ایران امتناع می‌شد، اما ما با خودباوری و تکیه بر دانش و توان دانشمندان ایرانی، امروز در شش مرکز و در پلتفرم‌های مختلف، واکسن کرونا را تولید و صادر می‌کنیم.

گفتنی است مرکز جامع خدمات سلامت اسبفروشان شهرستان سراب در زمینی با زیربنای ۶۲۰ متر مربع و با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد تومان در مدت ۱۸ ماه ساخته می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار