نماینده ولی فقیه در استان سمنان:

برخی رفتار‌های نسنجیده برای نظام ایجاد چالش کرده است

حجت الاسلام مرتضی مطیعی با تاکید بر اینکه برخی رفتار‌های نسنجیده منجر به ایجاد چالش برای نظام می‌شود، گفت: همگان باید به توصیه‌ها و رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب توجه کنند.

حجت الاسلام مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه قرارگاه پیامبر اکرم (ص) استان با هدف ایجاد انسجام و هم‌افزایی در بین بخش‌های مرتبط با مسجد تشکیل شده است، بیان کرد: گاهی مشاهده می‌کنیم برخی ارکان این قرارگاه از هماهنگی لازم برای پیشبرد برنامه‌ها برخوردار نیستند لذا همه ارکان قرارگاه پیامبر اکرم (ص) باید بدانند کار آنها در کنار سایر ارکان معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

وی هدفمندسازی جلسات قرارگاه پیامبر اکرم (ص) را ضروری دانست و گفت: این قرارگاه در موضوعات مختلف نظیر مبارزه با بیماری کرونا و یاری رسانی به نیازمندان، کارنامه درخشانی بر جا گذاشته که این امر قابل تقدیر است.

امام جمعه سمنان با بیان اینکه متأسفانه برخی معضلات و مشکلات تاکنون در این قرارگاه مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: در طرحی که هم اکنون در حال مطالعه و بررسی قرار دارد مدیریت مساجد به طور یکپارچه و منظم ساماندهی خواهد شد تا برخی اختلاف نظرها در نحوه مدیریت مساجد کاهش یابد.

مطیعی با تاکید بر اینکه امامان جمعه شهرستان‌ها و شهرها محور اصلی مدیریت مساجد هستند، تصریح کرد: همه ارکان قرارگاه پیامبر اکرم (ص) باید از ظرفیت یکدیگر برای پیاده سازی منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بهره بگیرند، همچنین کادرسازی و آموزش ائمه جماعات مساجد امری مهم و دارای اولویت است لذا باید برای افزایش مهارت‌های ارتباطی و تبلیغی ائمه جماعات استان بیش از پیش برنامه ریزی و اقدام کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار