برگزاری جلسه اضطراری ستاد بحران کوهبنان

‌جلسه اضطراری ستاد بحران کوهبنان در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

 در پی بارش تگرگ و باران شدید در کوهبنان خصوصا روستا‌های شمالی جلسه ستاد بحران شهرستان به ریاست مجید توکلی فرماندار کوهبنان و سایر اعضای ستاد بحران در محل فرمانداری برگزار شد. 

در این جلسه مجید توکلی ضمن تشکر از دستگاه‌های حاضر در محل بحران این اتفاق را از جهاتی حائز اهمیت دانست و گفت: امروزه علاوه بر مدیریت بحران و رفع مشکلات حاصله، حضور مسئولین از لحاظ روانی برای حادثه دیدگان موجب ارامش آنان می‌شود لذا اعضای ستاد بحران از جمله جمعیت هلال احمر می‌بایست در راس این کار باشد. 

او در ادامه با اعلام خسارات وارده گفت: سیل بوجود امده تا این لحظه خسارت جانی نداشته و عمده خسارات مالی به بخش کشاورزی، عمرانی و راه‌های روستایی بوده است. 

توکلی افزود: در منطقه ده علی، ده‌بالا، شوروئیه و حسین‌آباد و بیدان‌خواجه قنات‌ها دچار خسارت و آسیب جدی شدند و حدود ۱۵ درصد از باغات پسته منطقه ده علی بر اثر بارش تگرک آسیب دیدند. 

او ادامه داد: متاسفانه درمنطقه شکرآباد مزارع زراعی اعم از یونجه و گندم به طور کامل دچار اب گرفتگی و درگیر گل‌ولای شدند و بخش زیادی دچار خسارت شده و جوی‌های آب در این منطقه مسدود شدند.

فرماندار کوهبنان بیان داشت: در روستا‌های بخش مرکزی و طغرالجرد به دلیل برخورد صاعقه برق برخی نقاط برای ساعاتی قطع گردید که خوشبختانه با رسیدگی فوری بعد از دریافت مجوز و ایمن شدن شرایط جوی مشکل برطرف شد و همشهریان عزیز با تحمل یک ساعت قطعی برق مجدداً به شبکه برق سراسری وصل شدند. 

 فرماندار کوهبنان به دستگاه‌های عضو ستاد بحران اعلام داشت: همه موظفند تا پایان آرام شدن شرایط جوی و رفع خطرات احتمالی در منطقه حضور داشته باشند و از آمادگی نیرو‌ها و تجهیزات خود اطمینان کامل را حاصل نمایند. 

توکلی تاکید کرد: مساجد، تکایا و مدارس تا پایان وضعیت بحران و ارام شدن شرایط جوی و جلوگیری از خطرات احتمالی به منظور اسکان آسیب دیدگان تجهیز و به حالت آماده باش قرار گیرند. 

محمود عربپور معاون فرماندار با ارائه گزارشی از وقوع سیل در روستای حسین آباد عنوان کرد: تعداد ۴ دستگاه خودرو در این منطقه گرفتار در سیل و دچار حادثه شدند که با همت نیرو‌های سپاه و هلال احمر خوشبختانه به سلامت از حادثه نجات یافتند. 

او گفت: در این منطقه بخشی از مزارع و باغات دچار اب گرفتگی، درگیر گل و لای و خسارت گردیده و قنات آن دچار آسیب شده است. 

معاون فرماندار عنوان کرد: سد‌های گراکوئیه و حسین آباد با بارش شدید باران روبرو شده و در آستانه سرریز شدن است. برچسب ها: ستاد بحران ، سیل
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.