خدمات رایگان تربیت بدنی آستان قدس رضوی به مناطق کم برخوردار مشهد

موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی به بیش از ۱۲ هزار نفر از ساکنان مناطق کم برخوردار مشهد به طور رایگان خدمت رسانی کرده است.

مدیر موسسه تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی گفت: با همکاری کانون‌های خدمت ورزشی رضوی از سال ۹۸ تاکنون برای بیش از ۱۲ هزار نفر از نوجوانان و جوانان حاشیه شهر مشهد پرونده ورزشی تشکیل داده ایم و به صورت رایگان به ارائه خدمات به آن‌ها در این حوزه می‌پردازیم.
 
علیرضا تاج فیروز به فرایند شناسایی نوجوانان و جوانان مستعد در حاشیه شهر مشهد برای دریافت خدمات ورزشی اشاره کرد و افزود: به همین منظور فعالان کانون‌های خدمت ورزش رضوی در هشت منطقه حاشیه نشین شهر مشهد به صورت مستمر با ارتباط گیری با مساجد و ائمه جماعات محلات هدف، نسبت به معرفی نوجوانان و جوانان به مجموعه‌های ورزشی آستان قدس رضوی اقدام می‌کنند.
 
وی با بیان اینکه از ۶۰۰ مسجد واقع در حاشیه شهر، ۲۷۰ مسجد تحت پوشش این برنامه قرار گرفته اند، ادامه داد: اقدامات ورزشی آستان قدس رضوی برای حاشیه نشینان از ابتدای سال ۱۴۰۱ به صورت مسجدمحور دنبال شد به طوری که نوجوانان و جوانان برای حضور در این ویژه برنامه‌ها باید نامه‌ای از امام جماعت مسجد دریافت کنند که این موضوع سبب پررنگ‌تر شدن حضور قشر جوان در مساجد این محلات نیز شده است.
 
مدیر تربیت بدنی بنیاد کرامت رضوی با بیان اینکه از ابتدای تیرماه قرار است به جز رشته‌های توپی مثل فوتبال، فوتسال و والیبال، رشته‌های غیرتوپی مانند کشتی و ورزش‌های رزمی نیز به چرخه خدمات ورزشی رایگان به حاشیه نشینان افزوده شود، افزود: در حال حاضر حدود ۵۰۰ نفر از نوجوانان و جوانان حاشیه شهر مشهد در هفته از مجموعه‌های آبی آستان قدس رضوی استفاده می‌کنند و به همین تعداد هم از خدمات سایر مجموعه‌های ورزشی این موسسه در بولوار خیام، بولوار توس و بولوار شهید رجایی بهره مند می‌شوند. 
 
تاج فیروز تاکید کرد: نگاه آستان قدس رضوی به این جوانان فقط در جهت تامین سرانه‌های ورزشی آن‌ها نیست و این مجموعه اقدامات خود را در ابعاد اخلاقی و تربیتی نیز ارائه می‌دهد تا ورزشکاران و جوانان اخلاق مداری را به جامعه تقدیم کند.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار