برداشت کاملینا از دیم زار‌های خرامه

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از برداشت مکانیزه دانه روغنی کاملینا از سطح ۱.۷ هکتار از دیم زار‌های این شهرستان خبر داد.

ایرج دهقانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه با اشاره به اینکه متوسط تولید دانه روغنی کاملینا از سطح ۱.۷ هکتار از دیم زار‌های این شهرستان ۵۸۸ کیلوگرم در هکتار بوده است، گفت: بالغ بر هزار کیلوگرم دانه کاملینا از این سطح برداشت شد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۶ کیلوگرم بذر رقم اصلاح شده سهیل در این مزرعه مورد استفاده قرار گرفته است، تصریح کرد: این رقم تحمل بالایی به سرما، خشکی و ریزش دارد.

او تصریح کرد: کاشت گیاه کاملینا در اراضی دیم آبادی نفتجان از توابع بخش مرکزی خرامه با هدف اجرای طرح جهش تولید در دیم زار‌ها و افزایش درآمد کشاورزان در زمان خشکسالی انجام شد.

دهقانی، سازگاری کاملینا به تغییرات اقلیمی، مقاومت به خشکی، قابلیت کشت در اراضی سنگلاخی و خاک‌های فقیر، نیاز آبی و کودی کم و مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها را از مزایای کشت این گیاه برشمرد.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه جایگزینی کشت گیاهان کم آب بر و استراتژیک را زیر بنای اقتصادی شدن کشاورزی و وابسته نبودن به دیگر کشور‌ها دانست.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار