رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور:

کرمانشاه ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری سلامت کشور را دارد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به پیشرفت‌های گسترده حوزه بهداشت و درمان استان کرمانشاه در سال‌های اخیر، گفت : این استان اکنون ظرفیت تبدیل به قطب گردشگری سلامت کشور را دارد.

محمد رئیس زاده رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور در دومین نشست هم اندیشی روسای سازمان‌های نظام پزشکی کشور در هتل پارسیان کرمانشاه، آماری از وضعیت جامعه پزشکی استان کرمانشاه ارائه داد و گفت : آمار جامعه پزشکی استان اکنون سه هزار و ۷۷۶ نفر غیر از جامعه پرستاری است که از این تعداد یک هزار و ۲۱۰ نفر در بخش دولتی و ۲ هزار و ۵۶۶ نفر در بخش خصوصی فعالیت دارند.

وی سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان استان کرمانشاه را نیازمند تسهیل گری دانست و گفت: با سرمایه گذاری در این بخش می‌توان به رونق گردشگری سلامت استان کرمانشاه کمک کرد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور سخنانش خواستار توجه جدی مسوولان به مشکلات حوزه بهداشت و درمان و جامعه پزشکی کشور شد و پیشنهاد داد در قالب گفتمان ملی مسوولان این مشکلات را برطرف نمایند.

رئیس زاده با بیان اینکه جامعه پزشکی کشور توان علمی و عملی بسیار بالایی در دنیا دارد، گفت: لازم است مسئولان دولتی بستر ارائه خدمات جامعه پزشکی به مردم را فراهم کنند.

وی تاکید کرد که جامعه پزشکی کشور برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر نیازمند زیرساخت‌های ارتباطی، تقویت بنیه مالی مردم و سازمان‌های بیمه گر و اجرای طرح‌هایی مانند نظام ارجاع و پزشک خانواده است که انتظار می‌رود این تسهیل گری توسط بخش دولتی انجام شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور با بیان اینکه بخش بهداشت و درمان کشور سالانه توان ۶ میلیارد دلار ارز آوری به کشور از محل ارائه خدمات پزشکی در قالب توریسم درمانی را دارد، گفت: این رقم معادل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان و تقریبا در حد بودجه سالانه وزارت بهداشت و درمان است .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.