فرمانده نیروی دریایی ارتش:

ناوشکن دنا پرچم اقتدار جمهوری اسلامی ایران در دنیا را به اهتزاز درآورد

دریادار ایرانی گفت: برای اجرای ماموریت بزرگ ناوشکن دنا از همه ظرفیت‌های داخلی استفاده شد و پرچم اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی به اهتزاز درآمد.

امیر دریادار شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در حرم مطهر رضوی گفت: ماموریت موفقیت آمیز ناوشکن دنا در اقیانوسها، هدیه جوانان ایرانی به مردم منطقه بود و افتخار جمهوری اسلامی است که امنیت و ایمنی دریانوردی در عمق آب‌های بین المللی و عمق ژئوپلتیکی و راهبردی نظام در مرز‌های دریایی هزاران کیلومتر جا به جا شد.

وی اظهار کرد: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار با بهره گیری از توان داخلی و با اذن مقام معظم رهبری این ماموریت پیچیده را در دل اقیانوس‌ها به سرانجام رساند و دشمنان را با ابهامات بسیاری مواجه کرد.

او افزود: حرکت ناوشکن ایرانی دنا در مهر ماه ١۴٠٠ آغاز و پس از حدود هشت ماه به رغم مسیر سخت در اقیانوس‌های آرام و اطلس و توطئه دشمنان با برنامه ریزی دقیق این ماموریت، نهایی شد و با افتخار به کشور بازگشتیم.

فرمانده نداجا گفت: جوانان ایرانی با انجام موفق این مأموریت پیام ایرانیان را به دنیا ابلاغ کردند که تحریم، تهدید و توطئه هیچ گاه ما را از حرکت باز نمی‌دارد و تاثیری ندارد.

دریادار ایرانی افزود: در این ماموریت نمایش اقتدار نظام با فرهنگ جهاد و هجرت در دستور کار بود و این ماموریت در طول تاریخ کشور در عرصه اقیانوس تجربه نشده بود، اما با استفاده از توان داخلی و ظرفیت دانش بنیان‌ها نشان دادیم برای ایرانیان کاری نشد ندارد.

وی اضافه کرد: جوانان امروز معبر‌ها را در مسیر این ماموریت باز کردند و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران توفان‌هایی را پشت سرگذاشته که ناو‌های کشور‌های مدعی در آن غرق شدند.

فرمانده نداجا گفت: این افتخارآفرینی در سایه فرامین رهبری و با جهاد جوانان ایرانی کسب شد، میانگین سنی سربازان این ناوشکن زیر ٣٠ سال بود و جوانان از ٢٩ استان در این ماموریت حضور داشتند.

دریادار ایرانی افزود: تمام قوانین و مقررات بین‌المللی در مسیر این ماموریت رعایت شد تا دشمن نتواند ما را زیر سوال ببرد و نشان دادیم ایرانیان پاسخ احترام را با احترام و پاسخ بی احترامی را نیز با سیلی می‌دهند.

وی ادامه داد: دشمن تلاش زیادی داشت ما را از مسیر منحرف کند، اما وقتی درخواست خود برای اجرای رزمایش مرکب را با کشور‌های مدعی مطرح کردیم گفتند در اینجا آمادگی نداریم.

او تاکید کرد: به دنیا ثابت کردیم ناوشکن ایرانی دنا شعار نیست و در حوزه‌های دینی، سیاسی، بین المللی، نظامی و صنعتی پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران را با فرهنگ ایرانی بالاتر نگاه داشتیم.

فرمانده نداجا گفت: به دشمن نشان دادیم ایرانیان انزوا را نمی‌پذیرند، دشمن در مسیر انجام این مأموریت ابهاماتی زیادی نظیر چگونگی تأمین سوخت ناوشکن و یا تامین غذا و نوع تجهیزات زیرسطحی داشته و دارد و این درحالی است که تمام این موارد با تکیه بر توان داخلی، ظرفیت دانشمندان ایرانی و به پشتوانه ولایت رفع و محقق شد و دشمنان باید در برابر اقتدار ولایت سر تعظیم فرود آورند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۳۲ ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
شهرهای جنوبی کشور. شهر داری ها می تواند برنامه بدن به مردم.. غذای اضافه شون.. شهرداری جمع کنه.. بریزه تو خیلج فارس... بریزند تو خلیج فارس و نپرسند.. چه میشه... جانان...
آخرین اخبار