داستان تکراری استقلال؛ هر فصل یک مربی

داستان تکراری تغییرات نیمکت استقلال بار دیگر تکرار شد و این تیم باید به دنبال سرمربی جدیدی برای فصل جدید باشد.

با رفتن ریکاردو ساپینتو به آپوئل، داستان تکراری فصول قبل بار دیگر برای آبی‌پوشان پایتخت تکرار شد. استقلال سال‌هاست هر فصل یک مربی داشته و بار دیگر این اتفاق برای فصل جدید رخ خواهد داد.

وقتی امیر قلعه‌نویی در اوایل سال ۱۳۹۴ نیمکت استقلال را ترک کرد و به سه سال حضورش در این تیم که قهرمانی در لیگ برتر را نیز به دست آورده بود، پایان داد، ثبات نیز از نیمکت این تیم رفت.

از تابستان سال ۹۴ تاکنون یازده سرمربی (با احتساب سرمربیان موقت) روی نیمکت استقلال نشستند و اکنون این تیم به دنبال دوازدهمین سرمربی خود در تابستان است. هیچکدام از این مربیان نیز نتوانستند حداقل دو فصل کامل روی نیمکت استقلال بنشینند و خیلی زود از هدایت این تیم کنار رفتند.


بیشتربخوانید


جای تعجب ندارد که با این وضعیت، استقلال از آن زمان تاکنون تنها سه جام به دست آورده است. (یک جام حذفی، یک لیگ برتر، یک سوپرجام) و نباید این نکته را نیز فراموش کرد که از آن زمان تاکنون در لیگ برتر، استقلال تنها در دو داربی توانسته پیروز شود. (۳-۲ زمان منصوریان/ ۱-۰ زمان وینفرید شفر)

۹۵–۱۳۹۴: پرویز مظلومی 

۹۶–۱۳۹۵: علیرضا منصوریان 

۹۷–۱۳۹۶: علیرضا منصوریان - وینفرید شفر

۹۸–۱۳۹۷: وینفرید شفر - فرهاد مجیدی (موقت)

۹۹–۱۳۹۸: آندره‌آ استراماچونی - فرهاد مجیدی - مجید نامجومطلق

۱۴۰۰–۱۳۹۹: محمود فکری - فرهاد مجیدی 

 ۰۱–۱۴۰۰: فرهاد مجیدی

۰۲–۱۴۰۱: ریکاردو ساپینتو

۱۴۰۲-۰۳:؟

استقلال فصل قبل با هدایت ریکاردو ساپینتو در رده سوم لیگ برتر قرار گرفت و در جام حذفی نایب‌قهرمان شد. اکنون با توجه به کنار گذاشته‌شدن از لیگ قهرمانان آسیا، استقلال فصل جدید را در شرایطی آغاز خواهد کرد که در دو جبهه رقابت خواهد داشت، ولی تیم‌های مدعی مثل پرسپولیس، سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا نیز حاضرند.

از طرفی با توجه به اینکه هنوز سرمربی تیم برای فصل آتی انتخاب نشده و گمانه‌زنی‌ها هرازگاهی از انتخاب سرمربی ایرانی یا خارجی حکایت دارد، حفظ ستاره‌های تیم برای فصل بعد هم به چالش بزرگ مدیریت استقلال تبدیل شده است. بازیکنانی، چون محمد محبی و مهدی قائدی هر دو قراردادشان با استقلال به پایان رسیده است و دیگر عملا بازیکن این تیم محسوب نمی‌شوند.

با این وضعیت استقلال روز‌های حساسی را در پیش دارد و باید دید سیاست‌های نقل و انتقالاتی این تیم، وضعیت مدیریت و انتخاب سرمربی به کجا کشیده خواهد شد. چیزی که هست ثبات در بخش مدیریت و نیمکت حلقه مفقوده استقلال در یک دهه اخیر بوده که باعث شده است این تیم نتواند نتیجه بگیرد و باعث نارضایتی هوادارانش هم شده است.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار