هشدار زرد هواشناسی برای مناطق شمال و شرق اصفهان

هواشناسی اصفهان نسبت به احتمال تگرگ و وقوع صاعقه و تندباد لحظه‌ای از بعدازظهر جمعه ۱۹ خرداد در مناطق شمال و شرق این استان هشدار سطح زرد صادر کرد.

داره کل هواشناسی استان اصفهان، هشدار سطح زرد برای ناپایداری‌های همرفتی از بعد از ظهر امروز جمعه تا یکشنبه ۲۱ خرداد صادر کرد.

بر اساس هشدار سطح زرد اداره کل هواشناسی استان اصفهان، نوع مخاطره، رگبار باران بهاری گاهی با رعدوبرق، احتمال تگرگ، وقوع صاعقه، تندباد لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک است.


منطقه اثر این مخاطره ها، مناطق شمال و شرق استان بویژه مناطق کوهستانی در کاشان، آران و بیدگل، نطنز، بادرود، میمه، اردستان، خوروبیابانک، نایین، انارک، چوپانان، مهاباد و خوانسار اعلام شده است.


طبق این هشدار هواشناسی، احتمال لغزندگی سطح جاده ها، آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌های فصلی، کاهش دید در جاده ها، احتمال اختلال در راه‌های روستایی به واسطه رگبارباران و خسارت به سازه‌های موقت از جمله داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی وجود دارد.

همچنین به مردم درباره احتیاط در سفر‌های برون و درون شهری، اجتناب مطلق از اتراق در بستر و اطراف مسیل‌ها و احتیاط در گذر از حاشیه رودخانه‌ها توصیه شده است.

بر اساس هشدار مرکز پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، رنگ زرد برای آگاهی بخشی، رنگ نارنجی برای حفظ آمادگی و رنگ قرمز برای اقدام است.

بعدازظهر و شامگاه پنجشنبه ۱۸ خرداد نیز نقاط مختلفی از اُستان اصفهان به علت تشدید ناپایداری‌های جوی و وقوع سیلاب ناگهانی ناشی از بارش شدید باران و تگرگ و وزش تندباد‌های شدید شاهد وقوع تعدادی حوادث طبیعی بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار