گواردیولا: تاریخ اینتر مهم نیست، مهم ۹۵ دقیقه فرداست

سرمربی منچسترسیتی، در نشست خبری پیش از فینال لیگ قهرمانان مقابل اینتر گفت تیمش رؤیای فتح این جام را در سر دارد و بدون توجه به تاریخ اینتر سعی می‌کند بازی همیشگی خودش را انجام بدهد.

پپ گواردیولا دقایقی پیش در نشست خبری پیش از فینال لیگ قهرمانان اروپا گفت فتح جام سی‌ال رویای بزرگ سیتی است و با وجودی که اینتر تاریخ بزرگتری نسبت به تیم او دارد، اما مهم این است که با شروع بازی چه تیمی دست بالا را خواهد داشت.

قهرمانی در چمپیونزلیگ برای سیتی رؤیاست یا وسواس؟
بدون شک رؤیاست. صددرصد. ولی برای رسیدن به هر موفقیتی شما باید حتما اشتیاق و حتی وسواس داشته باشید. وسواس کلمه مثبتی است و نباید آن را منفی دید. قهرمانی در سی‌ال رؤیای همه ماست.

سیتی با اختلاف مدعی اول قهرمانی است. چطور تمرکزتان را حفظ می‌کنید؟
من می‌دانم این رقابت‌ها چقدر مهم است. ولی کنترلی روی نظر مردم ندارم. برای همین تمرکزم فقط روی کاری است که باید انجام بدهیم. من تا جایی که می‌شد بازی‌های اینتر را دیده‌ام تا تشخیص بدهم که چه باید بکنیم. در نهایت این هم یک بازی فوتبال است. تیمی که در طول ۹۵ دقیقه بهتر بازی کند برنده می‌شود. اینتر تاریخ بزرگتری نسبت به ما دارد. ولی این مهم نیست. مهم این است که فرداشب ساعت ۱۰ به وقت استانبول ما بهترین عملکرد ممکن را داشته باشیم.

هواداران سیتی ممکن است سرود یوفا را هو کنند؟
من با ایلکای موافقم که از هواداران خواست به فکر شاد بودن و جشن گرفتن باشند. هواداران اینتر و هواداران سیتی باید در این روز شاد باشند و از حضور در فینال لذت ببرند. آنچه در گذشته اتفاق افتاده تمام شده. تمام شد و رفت. چمپیونزلیگ تورنمنت بی‌نظیری است که یوفا برگزار می‌کند و ما از آن‌ها بدون پیش‌شرط حمایت می‌کنیم. ما دوباره کسی را هو نمی‌کنیم و لذت خواهیم برد.

کاهش نرخ گلزنی هالند؟
من برای بحث درباره میانگین گلزنی هالند اینجا نیستم. اگر به گلزن بودن او شک دارید تنها کسی هستید که با چنین شکی روبرو است. من هیچ شکی به ارلینگ و گلزنی‌اش ندارم و او فردا آماده است به ما کمک کند تا فاتح چمپیونزلیگ بشویم.

اصول اصلی‌ای که عامل موفقیت سیتی بوده کدام است؟
داشتن بازیکنان خوب. من در گذشته مسی را داشتم و حالا هالند را دارم. این علت موفقیت من است. شوخی نمی‌کنم. من کاری می‌کنم که آن‌ها حس کنند تنهایی نمی‌توانند موفق شوند و ما در کنار هم یک تیم قوی هستیم. هر مربی موفقی یک باشگاه قوی پشت سرش داشته و بازیکنان خوبی که زیر نظرش کار کرده‌اند. هیچوقت یک مربی برای تیمش گل نزده.

پپ از شکست در فینال ۲۰۲۱ چه درس‌هایی گرفت؟
دلم می‌خواهد اینجا از آن درس‌ها برایتان بگویم، ولی راستش نمی‌دانم. بازی متفاوتی است. دو سال زمان گذشته و بازیکنان متفاوتی داریم. دو سال پیش قصد داشتیم بازی خوبی مقابل چلسی داشته باشیم، ولی نتوانستیم. می‌گویند تصمیم‌های من اشتباه بوده. من فردا برنامه‌ای دارم که به بازیکنانم انتقال می‌دهم. چه خوب اگر بتوانیم به هدف برسیم.

خطرناک‌ترین بازیکن اینتر برای سیتی؟
آن‌ها از بالا پرس می‌کنند. اونانا دروازه‌بان بزرگی است. باستونی هم در سمت چپ خیلی خوب است. او هم این توان را دارد که برای مهاجمان بازی‌سازی کند و هم می‌تواند پاس‌های کلیدی بدهد. ما باید سعی کنیم این ارتباط‌ها را قطع کنیم، ولی نمی‌دانم چطور. ما هر وقت توپ را در اختیار داشته باشیم سعی می‌کنیم روی دروازه آن‌ها حمله کنیم. در مقابل تیمی که پنج نفره دفاع می‌کند کار سختی است، ولی سعی می‌کنیم راه‌حلی پیدا کنیم.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار