محور سی وسومین جشنواره تئاتر خراسان رضوی تقویت هنرمندان شهرستانی است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تقویت و آموزش هنرمندان تئاتر در شهرستانها باید به یکی از رویکردهای اصلی در سی و سومین جشنواره تئاتر استان در سال جاری تبدیل شود.

محمد حسین زاده روز شنبه در نخستین نشست شورای سیاستگزاری سی و سومین جشنواره تئاتر فجر در خراسان رضوی با تاکید بر قابلیت ها و فعالیت بالای گروه های تئاتر شهرستانهای استان افزود: همواره تئاتر شهرستانها در برگزاری جشنواره تئاتر استان نقش محوری داشته است به همین منظور باید حوزه آموزشی گروه های تئاتر شهرستانی تقویت شود.

وی با اشاره به لزوم همفکری و جلب مشارکتهای مردمی و سایر دستگاه های فرهنگی در برپایی سی و سومین جشنواره تئاتر فجر بیان کرد: امیدواریم جشنواره امسال با بسیج همه امکانات و ظرفیتهای هنرمندان تئاتر استان برگزار شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: لازم است با پشتیبانی معاونت هنری این اداره کل و استفاده از ظرفیت پیشکسوتان و اساتید استان در شهرستانها، کارهای نمایشی گروه های هنرمندان تئاتر شهرستانی در مرحله تولید و تمرین تقویت شود، کارشناسان تئاتر به شهرستان اعزام شده و ضمن تبادل اطلاعات تجربه، از ظرفیت اساتید تئاتر در شهرستانها نیز بهره گیرند.

محمد جهان پا دبیر سی و دومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی در این نشست به بیان نقاط ضعف و قوت جشنواره پارسال پرداخت و فضای اجتماعی و تاثیرگذاری این جشنواره را تشریح کرد.

وی امسال نیز به عنوان دبیر سی و سومین جشنواره تئاتر استان خراسان رضوی انتخاب شده است.

در این نشست سه نفر از پیشکسوتان تئاتر خراسان رضوی، معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رییس انجمن نمایش استان نیز حضور داشتند و نظرات خود برای ارتقای کیفی و کمی سی و سومین جشنواره تئاتر استان اعلام کردند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار