دیدار جامعه ورزش و جوانان با نماینده ولی فقیه در مازندران

جامعه ورزش و جوانان با آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان مازندران دیدار کردند.

آئین تجدید میثاق جامعه ورزش و جوانان مازندران با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) و بیعت با نایب بر حقش مقام معظم رهبری و دیدار با نماینده ولی فقیه با حضور عادل عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان، معاونین، روسای ستادی، مسئول تربیت بدنی سپاه کربلا، مسئولان هیات‌های ورزشی، پیشکسوتان، ورزشکاران و جوانان در سالن آمفی تئاتر مصلی شهرستان ساری برگزار شد.

نخبه‌های ورزشی باید از امتیازات ویژه برخوردار شوند

آیت الله لایینی نماینده، ولی فقیه در مازندران در مراسم تجدید بیعت جامعه ورزش با بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری، با گرامیداشت مناسبت‌های خردادماه ازجمله رحلت امام خمینی (ره) و قیام تاریخی ۱۵ خرداد، گفت: از افتخارآفرینان و نام آوران مازندرانی، مسئولین ورزش و جوانان در اداره کل، ادارات شهرستانی و ۱۰ هزار نفری که در هیات‌های ورزشی سراسر استان فعالیت می‌کنند تقدیر و تشکر دارم.

او با اشاره به برخی مطالبات و درخواست‌های پیشکسوتان و نمایندگان جامعه ورزش استان، افزود: از گلایه‌ها و نقد‌های دلسوزان تشکر می‌کنم و از استاندار و مسئولان دیگر استانی و شهرستانی می‌خواهم که دغدغه‌های جامعه ورزش را بشنوند.

آیت الله محمدی لائینی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از گزارش‌های سرپرست اداره کل ورزش و جوانان درخصوص توانمندی و ظرفیت مازندران در حوزه ورزش و جوانان، گفت: امروز شاهد گزارش‌هایی از ورزش و گزارش‌هایی از ارزش بودیم و اینکه قهرمان ورزشکار ما به بُعد ارزش‌های جامعه توجه کند و مدال خود را به یک شهید تقدیم کند یک گام مهم و اثرگذار است.

او افزود: وقتی خانم‌ها بابایی و نقیبی مدال خود را تقدیم شهدا می‌کنند، شهدا نیز این افراد را شفاعت خواهند کرد و این کار یک جهاد بسیار بزرگ محسوب می‌شود.

آیت الله محمدی لائینی با اشاره به اقدامات ارزشمند ورزشکاران در میادین بین المللی، گفت: بیش از ۱۹ ورزشکار مازندرانی ننگ مسابقه دادن با نمایندگان رژیم صهیونیستی را نپذیرفتند و این کمتر از جهادی که سردار سلیمانی و یارانش داشتند نیست.

او افزود: این‌ها واقعا نخبه هستند و نخبه‌های ورزشی باید از امتیازات ویژه برخورداری باشند.

نماینده، ولی فقیه در مازندران گفت: با توجه به اینکه در آستانه هفته ازدواج قرار داریم، اداره کل ورزش و جوانان نیز به این ماموریت خود توجه داشته باشد و در موضوعات حوزه جوانان نیز توجه ویژه داشته باشد.

دیدار با مقام معظم رهبری خواست جامعه ورزش

عالیشان سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام ۱۵ خرداد، گفت: جمع حاضر چکیده‌ای از جامعه بزرگ ورزش و جوانان استان است که با هدف تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی در خدمت نماینده، ولی فقیه در استان هستیم.

او با اشاره به اقدامات مسئولان استان در رفع مشکلات ناجیان غریق، افزود: سال گذشته مشکلی در پرداخت حقوق ناجیان غریق نداشتیم و امسال هم حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع در کشور تخصیص یافت که ۶۰ درصد این مبلغ سهم مازندران است و تلاش می‌شود که مشکلات این قشر زحمتکش بازهم کمتر شود.

عالیشان گفت: امسال ناجیان غریق زیر نظر هلال احمر فعالیت خواهند کرد و امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده شاهد کاهش آمار فوت شدگان باشیم و البته به لحاظ ماموریت ذاتی وظیفه تعلیم و تربیت و آموزش ناجیان غریق را همچنان بعهده داریم.

او افزود: با پیگیری و همدلی همه‌ی مسئولان استانی تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان برای ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر هزینه شده است و با دستور ویژه رئیس جمهور، همت استاندار و معاونت سیاسی امنیتی بسیاری از مشکلات این ورزشگاه رفع شد و این در حالی است که باشگاه نساجی در گذشته برای هر دیدار در ورزشگاه مشهد ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کرد.

عالیشان با اشاره به اینکه ورزشکاران ما امسال در رویداد‌های بزرگی به میدان خواهند رفت، گفت: ۷۰ درصد رشته کشتی آزاد و ۳۰ درصد کشتی فرنگی را ورزشکاران مازندرانی تشکیل می‌دهند، تعداد زیادی فوتبالیست در تیم‌های بزرگ داریم و در رشته‌های مختلف ورزشی نیز مدعی هستیم.

او در خصوص اقدامات انجام گرفته در حوزه ورزش و جوانان، افزود: در این مدت معاونت ورزش همگانی که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است را احیا کردیم و معاون بانوان را پس از ۱۰ ماه بلاتکلیفی منصوب کردیم.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان مازندران گفت: علیرغم اینکه سرانه ورزشی مازندران به ۱/۳ متر مربع رسده است که قابل توجه است، اما موضوعاتی مانند پیست دوچرخه سواری و تکمیل سالن ورزشی ۶ هزار نفره ماهفروجک ساری که بصورت ناقص در دولت قبل افتتاح شده بود، نیازمند اعتبارات است که با نگاه ویژه دولت محترم، بسیاری از مشکلات در حال رفع شدن است و با تکمیل این پروژه ها، استان مازندران می‌تواند میزبان رویداد‌های بزرگ ورزشی گردد.

او با اشاره به ظرفیت‌های مختلف استان مازندران در حوزه ورزش، افزود: در ماه‌های اخیر میزبان رویداد‌های بین المللی مانند جام عبدالله موحد بابلسر، جام شهید هاشمی نژاد بهشهر و... بودیم و این استان ظرفیت برگزاری اردو‌های تیم ملی را نیز در رشته‌های مختلف ورزشی دارد.

عالیشان حضور تیم‌های نساجی و کاله را در رقابت‌های آسیایی، اتفاق بسیار خوب ورزشی در سالجاری دانست و گفت: اداره کل ورزش و جوانان با ۳۰۰ نیروی انسانی و زحمات هیات‌های ورزشی در سراسر استان، چنین افتخاراتی را برای کشور کسب کرده است.

او با اشاره به اینکه مازندران ۲۵۰۰ باشگاه خصوصی و ۱۴۰ باشگاه و تیم حرفه‌ای دارد، افزود: ورزش و جوانان دستگاه مشارکت پذیر است که در حوزه زیرساخت چه در روستا‌ها و چه در هیات‌های ورزشی از مشارکت مردمی و بخش خصوصی استفاده می‌کند.

عالیشان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: معتقدم در حوزه فرهنگی نیازمند کار بیشتری هستیم چراکه ما دستگاه فرهنگی و تربیتی محسوب می‌شویم و دستگاه‌های دیگر فرهنگی نیز باید کمک و حمایت کنند.

او در پایان صحبت هایش دیدار با مقام معظم رهبری را یکی از درخواست‌های جامعه ورزش و جوانان دانست و افزود: ورزشکاران و قهرمانان استان مازندران با افتخارات بزرگ در حوزه ورزش باید سعادت دیدار با، ولی امر مسلیمن را داشته باشند.

جمعی از پیشکسوتان و قهرمانان و ورزشکاران در ابتدای این دیدار، دیدگاه‌ها و نظرات خود را درباره وضعیت ورزش و جوانان مازندران مطرح کردند و در پایان نیز از سپیده بابایی و هدی نقیبی قهرمان و مربی کشتی آلیش که اخیرا مدال خود را تقدیم خانواده شهدا کردند و همچنین از خانواده شهید اسدی و شهید رادمهر تجلیل به عمل آمد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار