مسئول حقوقی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران:

بهای خانه‌های روستای زیر آب‌رفته حاشیه سد گتوند ۱۰ سال پیش‌پرداخت شده است

محتشم خانی با ارائه توضیحاتی درباره جزئیات به زیر آب رفتن اراضی حاشیه سد گتوند گفت: بهای خانه‌های روستای زیر آب‌رفته ۱۰ سال پیش‌پرداخت شده است.

 شهرام محتشم خانی مسئول حقوقی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران  درباره زیر آب رفتن اراضی تصرف شده در حاشیه سد گتوند گفت: تصاویر منتشر شده از زیر آب رفتن روستا‌های حاشیه سد گتوند مربوط به روستای «تلخاب تاجدین» است.

او با اشاره به تهیه نقشه و کاداستر اراضی روستای تلخاب تاجدین، افزود: تعداد ۲۹ ساختمان مسکونی در این روستا وجود دارد که ۲۸ واحد مسکونی خالی از سکنه و فقط یک واحد دارای سکنه بوده است.

مسئول حقوقی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ادامه داد:  پیش از آبگیری مخزن سد گتوند، در سال ۱۳۹۰ و ۱۳۹۲، بهای ۲۸ واحد مسکونی پرداخت شد؛ اما بهای یک واحد مسکونی دارای سکنه به دلیل اختلاف در مالکیت پرداخت نشد.

آقای محتشم خانی می‌گوید: پس از تخریب ساختمان‌های خریداری شده و بعد از نخستین مرحله آبگیری مخزن سد گتوند، تعدادی از افرادی که ساکن روستا نبودند، بدون دریافت مجوز قانونی از مراجع ذی‌صلاح اقدام به ساخت ساختمان در اراضی مخزن سد کردند.

او  ادامه‌داد: این اقدام سازندگان مغایر با موازین و مقررات قانونی و کاری علیه خودشان بوده است، به شکلی که پرداخت هرگونه وجه برای ساخت‌وساز‌های غیرمجاز کاملاً مغایر با قوانین و مقررات است.

مسئول حقوقی شرکت توسعه منابع آب نیروی ایران درباره اراضی که تاکنون بهای آن پرداخت نشده است، گفت: در این مواردی، خسارت‌دیدگان توسط واحد حقوقی طرح شناسایی می‌شوند و به‌زودی پس از بررسی موضوع نسبت به پرداخت خسارت به آنان اقدام خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار