جذب دانش‌آموختگان برتر در نهاد‌های فناور با حمایت بنیاد نخبگان

بنیاد ملی نخبگان به دنبال ایجاد شرایط لازم برای کسب مهارت‌ و دستیابی بیشتر به اشتغال پایدار است.

بنیاد ملی نخبگان با هدف ایجاد شرایطی برای جذب دانش‌آموختگان برتر در نهاد‌های فناورانه و کمک در جهت کسب مهارت‌های لازم برای دستیابی به اشتغالی پایدار، «طرح شهید تهرانی‌مقدم» را طراحی کرده است.

راهبرد‌های اصلی بنیاد در طراحی این تسهیل، «پشتیبانی از اشتغال پایدار دانش‌آموختگان برتر»، «کمک به نهاد‌های فناورانه برای جذب نیرو‌های مستعد» و «ایجاد فرصت کسب تجربه و مهارت‌اندوزی برای دانش‌آموختگان برتر» بوده است.

برگزیدگان این طرح می‌توانند در نهاد‌های فناورانه (از قبیل «شرکت‌های مستقر در مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و شتاب‌دهنده‌ها»، «شرکت‌های دانشگاهی یا زایشی دانشگاه‌ها»، «شرکت‌های دانش‌بنیان»، «شرکت‌های خلاق» و «بنگاه‌های اقتصادی صنعتی» که بنا بر تعاریف ارائه‌شده از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت صنعت، معدن و تجارت، فعالیت‌های آن‌ها با محوریت دانش و فناوری صورت می‌پذیرد) مشغول به کار شوند و بنیاد تسهیلاتی را به آنان اعطاء می‌کند.

شناسایی مشمولان این تسهیل بر اساس آخرین مدرک تحصیلی، امتیاز حاصل از فعالیت‌های نخبگانی و تأیید کارگروه تخصصی انجام می‌شود. متقاضیان در صورت کسب حداقل امتیاز لازم (بر اساس آخرین مدرک تحصیلی) و احراز سایر شرایط، از مزایای این تسهیل بهره‌مند می‌شوند.

دانشجویان و دانش‌آموختگان هر دوره تحصیلی، برای بهره‌مندی از این تسهیلات، نمی‌توانند از شرایط دوره‌های تحصیلی قبلی استفاده کنند.

بنیاد ملی نخبگان شناسایی «اجتماعات نخبگانی» از طریق رصد رفتار و فعالیت‌های نخبگانی آنان در تمامی حوزه‌ها شامل علم، فناوری، فرهنگ، نوآوری، قرآن، هنر، ادب و... و همچنین توسعه فعالیت‌های نخبگانی آنان با همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط برای اثرگذاری مناسب آنان در جامعه تخصصی خود است.

 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Ireland
ناشناس
۱۴:۲۶ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
به همه رتبه کنکوریا باید ماهی ۵ تومن بدن
آخرین اخبار