نمایندگان آیات عظام و مراجع تقلید وارد فرودگاه مدینه شدند و از سوی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری مورد استقبال قرارگرفتند.

نمایندگان آیات عظام و مراجع تقلید صبح امروز یکشنبه (۲۱ خرداد) وارد فرودگاه مدینه منوره شدند و از سوی حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری به نمایندگی از سرپرست حجاج ایرانی و آقای محمدجواد دانشیار رئیس ستاد مدینه و جمعی از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مورد استقبال قرارگرفتند.

این گروه، نمایندگان مراجع عظام تقلید حضرات آیات عظام جوادی آملی؛ حائری؛ سبحانی؛ سیستانی؛ مکارم شیرازی؛ نوری همدانی و وحید خراسانی بودند که وارد مدینه منوره شده اند.

با ورود این گروه از نمایندگان آیات عظام، دفاتر نمایندگی مراجع تقلید در مدینه منوره و مکه مکرمه به منظور پاسخگویی به سوالات و دیگر امور شرعی در ایام حج فعال شده و مقلدان می‌توانند برای امور شرعی و مذهبی به آنان مراجعه کنند.

حجت الاسلام و المسلمین رکن الدینی در حاشیه مراسم استقبال از نمایندگان مراجع گفت: از گذشته طی قرون متمادی در ایام حج صد‌ها هزار زائر شیعه از سراسر جهان به سرزمین وحی مشرف می‌شوند که با توجه به حضور مقلدین مراجع مختلف، از طرف مراجع عظام تقلید نمایندگانی جهت ایجاد آرامش و اطمینان و پاسخگویی به سوالات شرعی زائرین در ایام حج وارد این سرزمین می‌شوند و برای دسترسی زائرین در دفاتر مربوط به مراجع در مدینه منوره و مکه مکرمه استقرار می‌یابند.

آگاهی مقلدان هر یک از مراجع تقلید از احکام مناسک حج امری مهم و ضروری است و این وضعیت، ایجاب می‌کند که آنان بتوانند به راحتی و در هر مرحله از مناسک، سوال‌های خود را مطرح سازند تا بدون هیچ ابهام و اشکالی، این تکلیف و فریضه بزرگ الهی را به انجام برسانند.

بر اساس این گزارش، تمامی زائران می‌توانند به صورت مستقیم یا از طریق روحانیون کاروان‌های خود هر گونه سوال یا مورد شرعی را درباره اعمال و مناسک حج تمتع و موضوعات مرتبط با آن، با نمایندگان مرجع تقلید خویش مطرح کرده و بر اساس پاسخ دریافتی اقدام کنند.

برچسب ها: حج تمتع ، آیات عظام
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار