ریاست مرد ۲ زنه و همسرانش در سرقت‌های سریالی

رسیدگی به پرونده سرقت از خانه‌های اعیانی در جردن از آبان‌ماه سال گذشته آغاز شد.

۱۱ عضو شبکه سرقت خانوادگی، به خانه‌های اعیانی در جردن دستبرد میلیاردی می‌زدند. در این باند ۳ زن گردانندگان اصلی بودند که پس از بازداشت و رازگشایی از شگردشان، در حالی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می‌شوند که شاکی‌ها برایشان اشد مجازات خواسته‌اند. سرکرده این شبکه گفته است با همدستی زن اول و دومش و برادر و زن‌برادرش نقشه‌ها را اجرا می‌کرده است.

سرقت از خانه‌های اعیانی

رسیدگی به این پرونده از آبان‌ماه سال گذشته به دنبال سرقت میلیاردی از خانه اعیانی در جردن آغاز شد. صاحب‌خانه که به پلیس آگاهی رفته بود، گفت:وقتی از محل کارم به خانه برگشتم متوجه شدم به خانه‌ام دستبرد زده شده و وسایل قیمتی خانه به ارزش تقریبی ۲۶ میلیارد تومان به سرقت رفته است.

سرقت‌های سریالی

 در حالی که تلاش برای ردیابی دزدان خانه اعیانی آغاز شده بود، به پلیس خبر رسید به خانه اعیانی دیگری در محله جردن به همین شیوه دستبرد زده شده و ۳ تخته فرش ابریشم نفیس، ۸ هزار یورو، ۱۵ هزار دلار و ۳ گردنبند دزدیده شده است.

سرقت شبانه مردان مسلح

چند روز از سرقت‌های میلیاردی نگذشته بود که صاحب‌خانه‌ای در جردن هراسان با پلیس تماس گرفت و از دستبرد شبانه چند مرد نقاب‌پوش به خانه‌اش خبر داد.

وی گفت:چند مرد که صورت‌هایشان را پوشانده بودند و اسلحه در دست داشتند، شبانه به خانه‌ام حمله کرده و من و همسرم را تهدید به مرگ کردند و ۷ تخته فرش نفیس، ساعت طلا و پنج شمش طلا را از خانه‌ام دزدیدند و گریختند.

دو شاکی دیگر نیز شکایت‌های مشابهی مطرح کردند که شبانه مورد حمله دزدان نقاب‌پوش قرار گرفته و دزدان شب‌رو از خانه‌شان وسایل قیمتی را سرقت کرده بودند.

ردیابی متهم در ناآرامی‌های شبانه

تحقیقات روی شناسایی دزدان خانه‌های اعیانی در منطقه جردن متمرکز شده بود، اما چون ماجرای سرقت‌های سریالی در شب‌های ناآرام آبان‌ماه سال گذشته به وقوع پیوسته بود، مأموران برای شناسایی دزدان با مشکل روبه‌رو بودند تا اینکه در شلوغی‌های شبانه، مأموران کلانتری گاندی به یک مرد مشکوک شدند که در خیابان می‌دوید و شیئی مانند اسلحه را زیر پیراهنش پنهان کرده بود. مأموران که گمان می‌کردند وی از عاملان ناآرامی‌ها است او را بازداشت و در بازرسی بدنی از وی یک اسلحه کشف کردند. در بررسی‌های بعدی مشخص شد وی یکی از دزدان خانه‌های اعیانی در جردن است.

 با اطلاعاتی که مأموران از این مرد گرفته بودند، سه متهم همدست وی را نیز ردیابی و بازداشت کردند و مشخص شد سرکرده این شبکه مرد ۳۰ ساله‌ای به نام میثم است.

شلیک به دزد فراری

مأموران به ردیابی میثم پرداختند و او را بازداشت کردند، اما وی در راه انتقال به کلانتری گریخت و در تعقیب و گریز پلیسی هدف شلیک گلوله قرار گرفت.

میثم که از ناحیه پا تیر خورده بود به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

سرقت‌های میلیاردی با همدستی زن اول و دوم

میثم پس از بهبود اعتراف کرد با همدستی اعضای خانواده‌اش یک شبکه سرقت تشکیل داده بودند.

وی در بازجویی‌ها گفت:مدتی سرایدار یکی از خانه‌های اعیانی در جردن بودم. من و زن اولم در خانه سرایداری زندگی می‌کردیم و، چون می‌دانستیم ساکنان ساختمان افراد پولداری هستند و لوازم قیمتی در خانه‌شان دارند، تصمیم به سرقت گرفتیم. من و همسرم پس از مدتی سرایداری را رها کرده و با هم خانه‌های اعیانی را در جردن شناسایی می‌کردیم. سپس من به همراه زن دومم که به تازگی با او ازدواج کرده‌ام و برادر و همسر برادرم و چند نفر از دوستانم دست به سرقت‌های شبانه می‌زدیم.

ردپای ۱۱ دزد در ۸ سرقت سریالی

با اعترافات سرکرده این شبکه، ۷ عضو دیگر آن نیز ردیابی و بازداشت شدند. آن‌ها به ۸ سرقت از خانه‌های اعیانی اعتراف و مأموران پلیس از مخفیگاه آن‌ها ۳ کلت کمری، یک وینچستر، ۵ خشاب و ۵۰ فشنگ جنگی کشف کردند.

میثم در بازجویی‌ها گفت:ما از قبل خانه‌ها را شناسایی می‌کردیم، سپس در حالی که صورت‌هایمان را با نقاب پوشانده بودیم شبانه به آنجا می‌رفتیم و در صورت غیبت صاحب‌خانه با خیال راحت از آنجا سرقت می‌کردیم، اما اگر صاحب‌خانه در آنجا بود، با تهدید اسلحه نقشه‌مان را عملی می‌کردیم.

۱۰ عضو دیگر این شبکه نیز به شرکت در سرقت‌های میلیاردی اعتراف کردند و برایشان کیفرخواست صادر شد.

پرونده اعضای این شبکه خانوادگی با صدور کیفرخواست به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا بزودی به جرم آن‌ها رسیدگی شود. این در حالی است که شاکی‌ها برای آن‌ها اشد مجازات خواسته‌اند.

منبع: ایران

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
يوسف
۱۳:۲۰ ۰۶ تير ۱۴۰۲
"۷ تخته فرش نفیس، ساعت طلا و پنج شمش طلا را از خانه‌ام دزدیدند و گریختند." اين اظهارات يك مالباخته است
برادر عزيز اگر تو چنين سرمايه داري(كه مسلما بخش كوچكي از اموال شماست)، از بركت خون شهدا است كه براي تو و امثال تو امنيت آفريدند اما هيچ يادتان نمياد
Iran (Islamic Republic of)
علیرضا قربانزاده
۱۳:۱۶ ۰۶ تير ۱۴۰۲
اعدام
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۱:۳۴ ۰۶ تير ۱۴۰۲
کسی که تو خونه ی اعیانی چندصدمتری زندگی میکنه چندتاشمش طلا وچندهزار یورو وچندهزاردلاربراش چیزی نیست،، اینهاچوب خداهستن که خوردن ، وقتی میریزن توبازاردلاروطلا وهمه چی روجارومیکنن همه ی قیمت های اجناس روچندبرابرمیکنن به فکرامثال ماها نیستن که ۴۰مترخونه داریم۵نفری زندگی میکنیم جا نمیشیم شب بخواهیم بخوابیم، حق شون هست اتفاقامن اگربودم به دزدها مدال میدادم،، چوب خدا صدا نداره.. اونهایی که خونه ها وماشین های چندصدمیلیاردی دارن یعنی نمیدونن باپولهای بادآورده شون توهربازاری برن امثال ماروبیچاره ترمیکنن!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۱ ۰۶ تير ۱۴۰۲
همشونم که از راه خلاف و.. وضعشون خوب نشده !! خیایهاشون با زحمت تونستن خودشونا بالا بکشند البته الان دیگه غیرممکنه حتی بتونی خونه که هیچ یه خودرو خوب بخری ولی اینها اغلب از گذشته داشتند و یهو همه چیز چندین برابر شد!
ضمنا الان فکر میکنی این دزدها وضعشون خوب شده و میلیاردر شدن با پول دزدی به فکر من و تو هستند یا عین همونها که میگی جارو میکنن سکه و دلارو ووو را نمیکنند؟! اینها بدتر از بعضی از اونها میشن که مورد سرقت قرار گرفتند!
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۴ ۰۶ تير ۱۴۰۲
کاملا موافقم، اون شمش های طلا تو گاوصندوق خوابیده در حالیکه میتونست تبدیل به یه واحد کارآفرین بشه چهار نفر شاغل بشن یه چیزی هم تولید کنن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۴ ۰۶ تير ۱۴۰۲
تیم جالبی بودن. فقط بدشانسی آوردن !
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۵۱ ۰۶ تير ۱۴۰۲
خطرناکترین مجرمان مجرمان خانوادگی اند
آخرین اخبار