برنامه‌های ماه محرم مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان اعلام شد

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: مساجد استان‌های خراسان با اجرای بیش از ۳۰ عنوان برنامه به عزاداری خواهند پرداخت.

حجت‌الاسلام امیرحسین احمدنیا معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان گفت: برپایی بیش از ۴۰۰ ایستگاه صلواتی در مشهد توسط مساجد، برگزاری مراسم عزاداری و روضه‌خوانی آقا اباعبدالله (ع)، برپایی بیش از ۱۵۰ حسینیه کودک در سطح استان و در کنار مراسم بزرگسالان توسط مساجد، برپایی بیش از ۵۰ کرسی تلاوت مسجدی، طرح نذر خون، مراسم مقتل خوانی، طرح هر شب یک نکتۀ عاشورایی، طرح سیمای شهدای کربلا، مراسم شیرخوارگان حسینی، برپایی خیمه مشاوره، طرح قصه‌های عاشورایی با محوریت کتاب آفتاب سرخ، پرده‌خوانی و نقالی و برپایی ایستگاه عاشوراییان از جمله برنامه‌هایی است که توسط مساجد در ماه محرم برگزار خواهد شد.

او افزود: سیاه‌پوشی مساجد و محله اطراف مساجد نیز مورد تاکید قرار گفته تا رنگ و بوی عاشورایی در تمام محلات استان حکم‌فرما شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان با تاکید بر علت قیام اباعبدالله علیه السلام ادامه داد: با عنایت به اهمیت موضوع امر به معروف در قیام اباعبدالله (ع) طرح ۴۰ منبر امر به معروفی در قالب طرح مسجد آمر در ۴۰ مسجد مشهد مقدس و با هدف احیای دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ماه محرم به صورت ویژه اجرا خواهد شد.

احمدنیا بیان کرد: از جمله طرح‌هایی که به صورت متمرکز توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان در ماه محرم اجرا خواهد شد، اعزام ۱۲۰ مبلغ به روستا‌های فاقد امام جماعت استان در قالب طرح امام سفیر و اعزام بیش از ۴۰۰ مبلغ به مساجد استان‌های خراسان خواهد بود.

او تصریح کرد: تولید ویژه نامه ثارالله شامل سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی دربارۀ محرم، محتوای آموزشی جهت مبلغین و ائمۀ جماعات، معرفی کتب، متن منبر، ایده‌های مسجدی محرم، منشورات از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط این مرکز است که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به آدرس https://masjedona.ir/vm به این ویژه نامه دسترسی پیدا کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.