شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی ابلاغ شد + فیلم

کارشناس ارشد اتباع و مهاجرین خارجی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ آئین نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس خبر داد.

وحدانی کارشناس ارشد اتباع و مهاجرین خارجی وزارت آموزش و پرورش گفت: آئین نامه ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس برای سال تحصیلی 1402- 1403 به استان های کشور ابلاغ شده است. 

وحدانی افزود: فرایند ثبت نام دانش اموزان اتباع خارجی متناسب با مشخصات و اطلاعات هویتی آنان در سامانه امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور به دو شیوه انجام می شود.

در روش اول دانش آموزان به سامانه امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از ۱۵ مرداد به نشانی www.iran migration.ir مراجعه می کنند و درخواست اولیه را ثبت می کنند و در مرحله بعد مشخصات از طریق درگاه سامانه وزارت کشور به آموزش و پرورش ارسال می شود سپس از طریق نشانی www.my.medu.ir توسط والدین در سامانه سنجش نوبت گیری می کنند و دانش آموز جهت به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت برای ثبت نام مراجعه می کنند و پس از تکمیل اطلاعات مشخصات دانش اموز به سامانه وزارت کشور از طریق درگاه الکترونیک ارسال می شود.

وحدانی در ادامه گفت در روش دوم نیز ابتدا دانش اموز به سامانه امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور مراجعه می کند اخذ نوبت احراز هویت متناسب با راهنمایی سامانه انجام می شود و سپس به دفاتر کفالت یا دفاتر خدمات اتباع خارجی ادارات اتباع استانی به صورت حضوری برای تکمیل فرایند ثبت نام مراجعه می کند و ادامه مسیر ثبت نام را از طریق سامانه امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور انجام می دهد و  مشخصات از طریق درگاه وزارت کشور به وزارت آموزش و پرورش ارسال می شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Germany
میر جمال مهیار
۱۰:۵۸ ۲۲ آبان ۱۴۰۲
دوسال میشود که من خانمم برگه سرشماری گرفتیم و پسرم را گفتن زیرسن است چندان برگه حالا هر دری از کفالت را زدم جواب ده نیستن اما دو سال میشود پسرم شامل مدرسه است حالا کلاس سوم داره تحصیل میکند وکد دانشجو دارد مرا راهنمایی کنید خواهشاً که چه کار کنم که پسرم سامانه سهما ثبت شود وآیا برگه سرشماری برای
پسرم میدهند یا خیر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۰۰ ۰۶ شهريور ۱۴۰۲
عجب مردم را دچار سر در گمی کردید
بجای اینکه کار مردم را راحت‌تر کنید ، دوندگی و سر درگمی برای مردم ایجاد کردید. ما به همون روش که در سالهای قبل دانش آموزان را ثبت نام میکردیم راحت تر بودیم.
چندین بار ثبت نام کردم متاسفانه به ثبت‌نام انجام نمی‌شود ؟
Iran (Islamic Republic of)
علی اصغری
۰۲:۳۶ ۰۶ شهريور ۱۴۰۲
سلام
متاسفانه بجای اینکه کار مردم راحتتر شود ، راحت که نشده هیچ ؟ تازه مردم دچار سر در گمی شده ،
Iran (Islamic Republic of)
علی اصغری
۰۲:۳۶ ۰۶ شهريور ۱۴۰۲
سلام
متاسفانه بجای اینکه کار مردم راحتتر شود ، راحت که نشده هیچ ؟ تازه مردم دچار سر در گمی شده ،
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۰۰ ۱۶ مرداد ۱۴۰۲
این سایت باز نیست چجوری باید ثبت نام انجام بدیم لطفن رسیدگی کنید خیلی اذیت می‌کنند مگه ما چه گناهی کردیم
آخرین اخبار