مدیر اداره روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: از ابتدای امسال تا ۱۹ مرداد به ۵۸۰ هزار متقاضی وام قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری، مجموعا ۷۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توسط شبکه بانکی پرداخت شده است.

مصطفی قمری‌وفا با اشاره به اقدامات بانک مرکزی در تسریع و تسهیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزند آوری تصریح کرد: در راستای قانون حمایت از جوانی جمعیت، از ابتدای امسال تا کنون شبکه بانکی کشور به ۳۰۵ هزار نفر از متقاضیان، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ حدود ۶۱ هزار میلیارد تومان پرداخت کرده است که این میزان رشد ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی با اشاره به ابلاغ بسته نظارتی‏- اعتباری تسهیل و تسریع وام ازدواج در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۲ گفت: بانک مرکزی دو ماه پیش در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی با تاکید بر اهمیت و اولویت وام ازدواج و ضرورت تعیین تکلیف متقاضیان در صف دریافت این تسهیلات امسال و سال قبل، «بسته نظارتی‏- اعتباری تسهیل و تسریع در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج» را ابلاغ کرد که پس از آن، پرداخت این تسهیلات سرعت گرفت.

مدیر اداره روابط عمومی بانک مرکزی افزود: همچنین امسال تاکنون ۲۷۵ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه فرزند به مبلغ ۱۶.۵ هزار میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است که این میزان رشد ۶۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

قمری وفا تصریح کرد: بر اساس این گزارش، از تیر سال ۱۴۰۱ تاکنون نیز در قبال تسهیلات ودیعه مسکن ۳۱۰ هزار پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۲۶۳ هزار نفر به میزان ۱۵.۵ همت تسهیلات دریافت کرده‌اند.

بنابراین گزارش بانک مرکزی روز ۱۶ مرداد ۱۴۰۲ در ابلاغیه‌ای خطاب به مدیران عامل ۹ بانک با اشاره به شکایت‌های مردمی واصله و نتایج بررسی‌های میدانی انجام شده در این بانک، اعلام کرد: بانک‌های عامل باید مراتب تسهیل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری را فراهم کنند و نباید از متقاضیان این تسهیلات، ضمانت‌های فراتر از حدود قانون طلب کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
Australia
ناشناس
۲۰:۳۱ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
از برج ۲ تو نوبتم هر دفه میرم میگن جلوی وامها بستس
ظامن ها هم دارن پشیمون میشن
Iran (Islamic Republic of)
نیلوفر
۱۶:۳۲ ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
چقدر دروغ اخه تحویل مردم میدین من خودم ۴۰ روز صف انتظار وام ازدواجم خبری نشده درصورتی ک خودتون گفتین ۱۵ روز کاری کو پس اون همه وعده وعید همش حرفین یه کلمه تو این مملکت حرف راست نشنیدیم . ضامن از ما سود از ما پرداخت قسط از ما اونوقت وام خودمونو ب خودمون روا ندارین . وامی که بیمه اس صدتا ضامن میخاین ب چه حق اخه ایقد سخت میگیرین
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۰:۳۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
بانک های هر استان چه وام ازدواج چه وام فرزند آوری دقیقا راس ساعت ۶ صبح به مدت دو دقیقه باز میشن.
Iran (Islamic Republic of)
محمد
۱۰:۳۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲
بانک های هر استان چه وام ازدواج چه وام فرزند آوری دقیقا راس ساعت ۶ صبح به مدت دو دقیقه باز میشن.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۰ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲
الکیه میگن ۴۵ روزه وام فرزند آوری میدیم
اولا گفتن حمایت میکنیم ماشین بخرین که در اومد برای نه ماه بعد که با بقیه فرقی که نداره هیچ تازه مجرد ها برا سه ماه در اومده خخ
دوما وام فرزند آوری هنوز دو ماهه خبری نیست بانک مسکن شعبه ششکلان تبریز
سوما این حمایت حمایت خشک و خالی بدرد عمتون میخوره یه پول شیر خشک و پوشاک بچه رو چی میشد به یارانه اضافه میکردین
من که ازتون نمیگذرم خدا هم نگذره ازتون با این گرونی ...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۴۲ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲
آره با دروغ های شما آره به همه وام دادین .
من الان نزدیک به یکماه هست هر چی میرم کافی نت
میگن سایت بانک ملی بسته هست .
بانک های استان فارس چرا بانک ملی بسته هست ؟؟؟
شما سایت بانک ملی رو باز کنید تا ما ثبت نام کنیم .
این حرفاتون هم پیشکش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۴۰ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲
درود بر شما
بنده تقریبا سه ماه هتش که بانک سپه رو جهت گرفتن وام فرزندآوری انتخاب کردم ولی هنوز نوبتم نشده،لطفا رسیدگی کنید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۳ ۲۰ مرداد ۱۴۰۲
سلام باید به جوانان کمک کنید تا بتوانند زندگی کنند الان من که هر چی میروم برای وام ازدواج ثبت نام کنم میگن بانک ها سایت شون بسته است باید چکار کنم
آخرین اخبار