فرماندار بویراحمد در جمع خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد به دغدغه آنها در خصوص حوزه شهر یاسوج و حومه پاسخ داد.

شهرام مهدوی مطلق در جلسه با خبرنگاران گفت: مردم نگران سلامت انتخابات در حوزه انتخابیه بویراحمد، دنا و مارگون نباشند چرا که رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت محور، حرکت ما در انتخابات است.
 
فرماندار بویراحمد افزود: رفتار ما نشان خواهد داد که هیچ خدشه‌ای بر سلامت انتخابات وارد نخواهد شد و اطمینان خاطر را در هر محوری به تمام داوطلبان انتخابات خواهیم داد.
 
وی تاکید کرد: فردی از مجموعه فرمانداری نمی‌تواند از جایگاه فرمانداری، له یا علیه داوطلبی در انتخابات امسال استفاده کند.
 
فرماندار شهرستان بویراحمد با بیان اینکه انتخابات برای کشور امنیت آفرین است، ادامه داد: ستاد انتخابات در سطح شهرستان تشکیل و کمیته‌ها مشخص شده است.
 
وی با اشاره به نام نویسی ۸۶ نفر از بویراحمد در سامانه پیش ثبت نام انتخابات اضافه کرد: از این تعداد ۷۹ نفر آقا و ٧ نفر خانم هستند.

مهدوی مطلق با اشاره به جنگ روایت‌ها و لزوم بصیرت خبرنگاران در ایام قبل و پس از انتخابات افزود: جنگ ترکیبی با فعالیت رسانه‌ها شکل می‌گیرد و میدان دار این جنگ، خبرنگار و فردی است که خبر را منتشر می‌کند.

وی افزود: رسانه در جامعه اثر گذار است، برخی حکومت‌ها قدرت و اقتدار خود را مدیون رسانه هستند.

وی اضافه کرد: در دهه‌های مختلف شکل خبررسانی تغییر کرده و با پیشرفت تکنولوژی رسانه و خبرنگار جایگاه خود را از دست نداده و حتی مهم‌تر و حساس‌تر هم شده است.

فرماندار بویراحمد در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص انتخاب شورای شهر و رئیس شورا گفت: شورای شهر دارای جایگاه رسمی و قانونی و برآمده از رای مردم است.

مهدوی افزود: باتوجه به قانون شورا‌ها و پایان مهلت رئیس شورا که در ۱۳ مردادماه ابلاغ شد؛ برای برگزاری جلسه انتخاب هیات رئیسه تاکید شد جلسه اول به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا رسمیت نبود و برای این موضوع سه بار دیگر اقدام و بعد از آن براساس قانون برخورد خواهیم کرد.

فرماندار بویراحمد با اشاره به ورودی‌های شهر یاسوج گفت: طرح ساماندهی ورودی زندان تا بنسنجان در حال تکمیل است و از سمت شیراز تا پلیس راه یاسوج و سرابتاوه نیز به زودی تعریض می‌شود.

مهدوی مطلق با اشاره به جمع آوری سگ‌های ولگرد گفت: در گذشته حدود ۳۰۰ سگ را جمع آوری کردیم که عده‌ای شبانه آن‌ها را آزاد کردند و برنامه جدیدی برای جمع آوری آن‌ها آغاز شده است.

وی با اشاره به وجود برخی آسیب‌های اجتماعی در شهر یاسوج گفت: برخلاف آمار‌ها آسیب‌های اجتماعی در بویراحمد بسیار بالا است و در گذشته برای کاهش آن‌ها به خوبی کار نشده است.

فرماندار بویراحمد افزود: در بخش سکونتگاه‌های غیررسمی اعتباراتی در نظر گرفته شده است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص علت راکد بودن کارخانه بازیافت زباله در یاسوج گفت: سرمایه‌گذار کارخانه یاسوج فعال بود و کار را خوب پیش برد و شهرداری باید ماهانه مبالغی را به حساب سرمایه گذار واریز می‌کرد که انجام نشد.

مهدوی مطلق ادامه داد: برخی تعهدات دیگر در این کارخانه هم انجام نشده و قرار شد کارخانه به شهرداری واگذار شود و در حال انجام مراحل قانونی این مهم هستیم.
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.