قطبی از آزادسازی فضاهای عمومی و تاریخی چهارسوی بزرگ ضرابخانه بازار قیصریه پس از ۶۰ سال خبر داد.

امیر قطبی اظهار داشت: با توجه به گستردگی مجموعه تاریخی بازار قیصریه اصفهان در طی دهه‌های گذشته بخش‌هایی از مشاعات و فضاهای عمومی و تاریخی این مجموعه عظیم با بیش از چهارصد سال قدمت به‌صورت غیرقانونی به تصرف برخی بازاریان درآمده بود و در این فضاها مبادرت به ایجاد فروشگاه کرده بودند.

مدیر امور حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه داد: حوزه حقوقی این اداره‌کل در سال گذشته با تشکیل پرونده‌های قضائی علیه این افراد تلاش شد تا این فضاهای عمومی را آزادسازی کند.

وی افزود: چهارسوی بزرگ ضرابخانه که به‌عنوان بزرگ‌ترین چهارسوی بازار عظیم قیصریه که در روزگار صفوی محل ضرب مسکوکات ایران بود، در چهار نقطه از ۶۰ سال گذشته توسط برخی بازاریان تصرف‌شده و پس از ایجاد چهار فروشگاه، طی این مدت طولانی نقل و انتقالات متعددی نیز روی آن صورت پذیرفته بود.

قطبی اضافه کرد: پس از طی مراحل قانونی و صدور احکام قضائی متعدد با همکاری نیروی انتظامی، یگان حفاظت و حوزه امانی اداره‌کل موفق به رفع تصرف یک‌به‌یک این فضاها شد، به‌گونه‌ای که آخرین فضای تصرف‌شده نیز روز گذشته آزاد و فضاهای تاریخی و سکوهای عظیم پیرنشین این چهارسو بعنوان بزرگ‌ترین فضای تاریخی بازار عظیم قیصریه اصفهان پس از ۶۰ سال به‌طور کامل آزادسازی شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.