محیط زیست محور میامی ـ عباس‌آباد را فنس‌کشی می‌کند

مدیرکل راه‌وشهرسازی شرق استان سمنان گفت: در محور میامی ـ عباس‌آباد براساس توافقات صورت گرفته با سازمان محیط زیست مقرر شد تا فنس‌کشی این محور برای حفاظت از گونه نادر یوزپلنگ آسیایی توسط سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شود.

امیر عمیدی مدیرکل راه‌وشهرسازی شرق استان سمنان با اشاره به تمهیدات صورت گرفته درباره حفظ جان یوزپلنگ آسیایی گفت: دستور‌های لازم مبنی‌بر نصب ۶ دوربین کنترل سرعت شامل سه دوربین در محور تهران به مشهد (مسیر رفت) و سه دوربین در جاده مشهد به تهران (مسیر برگشت) صادر شده است.

وی افزود: بر اساس تقسیم کار انجام شده وظیفه نصب این دوربین‌ها برعهده اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان سمنان است.

مدیرکل راه و شهرسازی با بیان اینکه سرعت مجاز در این محور برای رانندگان ۹۰ کیلومتر در نظر گرفته شده است گفت: تابلو‌های هشدار‌های جاده‌ای برای حفظ سرعت مطمئنه نیز در دو طرف جاده نصب شده است.

عمیدی افزود: برج روشنایی نیز به‌طول ۱۰ کیلومتر مدنظر است که تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان خاطرنشان کرد: بنا بر مذاکرات صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی با سازمان حفاظت محیط زیست و با تأمین اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این مهم، این مبلغ از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در اختیار سازمان حفاظت محیط‌زیست برای اجرای فنس‌کشی در راستای صیانت از جان گونه نادر یوزپلنگ آسیایی است قرار گرفت.

عمیدی تصریح کرد: بنابراین اجرای پروژه فنس‌کشی از این پس جزو وظایف سازمان محیط زیست است.

وی افزود: بر این اساس پروژه فنسی‌کشی محور میامی ـ عباس‌آباد با تأمین اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان در وزارت راه‌وشهرسازی و بر اساس توافقات صورت گرفته با سازمان محیط زیست برای حفاظت از گونه نادر یوزپلنگ آسیایی توسط سازمان حفاظت محیط زیست اجرا شود.

عمیدی با اشاره به فرارسیدن هفته دولت به پروژه‌های این اداره کل برای این هفته اشاره کرد و گفت: سه طرح راهسازی و ۲ طرح در حوزه نهضت ملی مسکن شاهرود در هفته دولت کلنگ‌زنی می‌شود.

وی افزود: اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای این طرح‌ها پنج هزار و ۸۳۲ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال است.

مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان به آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی ورودی روستای عباس آباد-میامی اشاره و بیان کرد: برای اجرای این طرح ۲۸ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

عمیدی با اشاره به اینکه چهار طرح عمرانی شهرستان میامی در شرق استان سمنان نیز با اعتباری افزون بر ۶۹۰ میلیارد ریال افتتاح می‌شود گفت: اجرای آسفالت بکران ـ محمدآباد پل ابریشم، ساخت و آسفالت محور فرومد - شفیع آباد، روسازی و تکمیل محور دشت شاد - لوه و روکش آسفالت محور روستایی سه راهی باغچه از جمله طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت امسال است.

برچسب ها: فنس کشی ، محیط زیست
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار