معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان:

سه تیم برتر مینی فوتبال به جام باشگاه های جهان اعزام می شود

کلهر گفت: سه تیم اول مسابقات مینی فوتبال مردان با عنوان محلات (جام ایرانیان) به جام باشگاه‌های جهان اعزام می‌شوند.

سینا کلهر، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان روز یکشنبه در افتتاحیه مسابقات کشوری مینی فوتبال (جام ایرانیان) با تقدیر از برگزاری میزبانی استان زنجان گفت:طبق برنامه ریزی فدراسیون همگانی، سه تیم اول مینی فوتبال این مسابقات به جام باشگاه‌های جهان اعزام می‌شوند و برگزاری این مسابقات آغاز کار برای تداوم این مسیر در سال‌های آینده است.

وی اظهار داشت: تلاش می‌شود با تیم‌های کنونی رقابت‌های لیگ دسته برتر مینی فوتبال کشور برگزار شود و در واقع مکمل و اتصالی به لیگ‌های حرفه ای، جام حذفی فوتبال خواهد بود.

این مسئول ادامه داد: نگاهمان به رشته مینی فوتبال یک ورزش عمومی و همگانی است، اصل و اساس این است که فوتبال و ورزش و بطور کلی تحرک بدنی باید از محلات آغاز شود.

کلهر با تاکید بر اینکه هدف ما این است هر محله یک تیم داشته باشد و این کار از مینی فوتبال آغاز شده است، افزود: این کار به این دلیل است که فوتبال رشته محبوب جوانان است و طی برنامه ریزی‌ها تلاش می‌شود به سایر رشته‌ها نیز گسترش یابد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از سیاست‌های این معاونت حضور تیم‌های مختلف ورزشی در محلات است اصل اولیه این است که محلات همان محله‌های قدیمی گذشته‌های نه چندان دور باشد.

کلهر افزود: وجود یک تیم در محله یک جمع و هویت مشترک را تشکیل می‌دهد و فلسفه این رویداد گسترش مینی فوتبال در محلات است.

وی اضافه کرد: برگزاری اولین دوره این رقابت‌ها بطور حتم نقص‌هایی دارد که تلاش می‌شود طی سال‌های آینده به شکل مطلوب تری برگزار شود.

جواد بازرگان، مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه با بیان اینکه اولین دوره مینی فوتبال به همت وزارت ورزش و جوانان در این استان برگزار شده است، ادامه داد: این مسابقات از بهمن سال گذشته آغاز شد.

وی افزود: سال گذشته برنامه‌ای تحت عنوان جام پرچم بصورت سراسری و در روستا‌ها برگزارشد، افزود: امسال هم جام ایرانیان به صورت شهرستانی، استانی و ملی برگزار شده است.

بازرگان هدف از برگزاری این رخداد را نشاط و شادابی در جامعه عنوان کرد و گفت: این کار با هدف نهادینه کردن فرهنگ ورزش همگانی در محلات و در راستای غنی سازی اوقات فراغت گروه‌های هدف است.

اولین مسابقات کشوری مینی فوتبال محلات جام ایرانیان بصورت رسمی عصر امروز/یکشنبه/ با حضور مسوولان کشوری و استانی در مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری انقلاب زنجان آغاز شد.

این رخداد با حضور ۴۰۰ نفر از ۲۹ استان به مدت پنج روز برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.