۲ متهم پرونده آزار معلول ذهنی در مشهد بازداشت شدند

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی گفت: ۲ متهم اصلی پرونده آزار معلول ذهنی با دستور مقام قضایی در مشهد شناسایی و بازداشت شدند.

«نیره عابدین زاده» روز سه شنبه در خصوص پرونده آزار یک معلول ذهنی در مشهد، گفت: در پی انتشار فیلمی در فضای مجازی پیرامون رفتار تحقیرآمیز و آزار نسبت به افراد دارای معلولیت ذهنی در یکی از مراکز نگهداری در مشهد، پرونده ای تشکیل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد.

وی اضافه کرد: در مرحله تحقیقات مقرر شد، این مرکز توسط اداره بهزیستی شناسایی و پس از آن سایر اقدامات قانونی جهت شناسایی عوامل این ماجرا انجام شود.

سرپرست دادسرای ناحیه پنج مشهد خاطر نشان کرد: افرادی که تحت عنوان مربی به صورت موقت در مرکز اشتغال داشتند و مسبب تهیه و تولید این محتوای دارای رفتارهای غیراخلاقی و تحقیرآمیز نسبت به معلولان بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

عابدین زاده ادامه داد: این ۲ فرد مدت کوتاهی در مرکز مزبور مشغول به کار و پس از تولید این محتوا از مرکز خارج شده بودند، که با دستور مقام قضایی شناسایی و بازداشت شدند و مدیر مسوول فنی مرکز نیز تحت پیگیرد قانونی قرار دارد.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: نظارت مستقیم بر این مرکز به بهزیستی سپرده شده و امیدواریم با اعمال نظارت دقیق و مستمر در آینده شاهد وقوع چنین رویدادهای تأسف برانگیزی نباشیم.

فیلم آزار معلول ذهنی در یک مرکز نگهداری این افراد در مشهد، چند روز قبل در فضای مجازی منتشر شده بود.

هم اکنون ۱۴۰ هزار معلول تحت پوشش و دارای پرونده در اداره کل بهزیستی خراسان رضوی نگهداری می شوند و از این حیث خراسان رضوی جزء استانهای رتبه دار کشور است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ایرانی
۱۲:۵۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
اینا از داعش بدترند که به مظلوم ترین قشر جامعه که حتی توان و عقل دفاع از خود را ندارند ظلم میکنند این مردم آزارهای از خدا بیخبر
مرگ حقشونه جیگر آدم آتیش میگیره
Iran (Islamic Republic of)
مریم
۱۱:۵۸ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
چقدرپست هستید که بامعلول این رفتار ومیکنید ، اگرشماجااونابودید چه انتظاری ازبقیه داشتید ، بشمامیگن انسان ، اشرف مخلوقات ؟؟؟؟!!!!!
Iran (Islamic Republic of)
نجمه
۰۹:۱۶ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
به امید روزی که همه دوربین حقیقی ودائمی خدا را همیشه ناظر کارهامون قراردهیم ودست از همه ی کارهای ناشایست برداریم. آمین
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۵۶ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
اینها باید در ملا عام مجازاتشان کرد ، انهم بدست مردم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۹:۱۳ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
بجای فرهنگ سازی فقط به مجازات در ملاعام میندیشی . تو هیچ فرقی با اون اشخاص نداری
Iran (Islamic Republic of)
اشنا
۰۷:۴۴ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
چطوری این افراد جذب شدن و بعد انتشار فیلم ،مشخص شده که مربی موقت بودن؟؟چند نفر دیگه ازین افراد مشغول به کار هستند و کسی اطلاع ندارن؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۲۲ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
بکشین کثافتهای دد منش ، فرشتگان معصوم زیر دست این لقمه حرامهای وحشی زنجیری چکار میکردن با کدام انسانیت بچه های معصوم زیر دست این لقمه حرامهای زنجیری قرار دادین؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
رضا
۰۱:۱۷ ۲۹ شهريور ۱۴۰۲
همیشه همینطوره افشا کننده دستگیر و مجازات و عامل و متهم راست راست می گردد....فساد تباهی رذالت خیانت حماقت کشور را فرا گرفته و همه جا ریشه دوانده با سرپوش گذاری امور درست نمی شود...
Iran (Islamic Republic of)
الی
۱۸:۱۳ ۲۸ شهريور ۱۴۰۲
دمشون گرم ایول
آخرین اخبار