هواشناسی خراسان رضوی افزایش گرد و غبار در آسمان این استان را پیش بینی کرد

هواشناسی خراسان رضوی با پیش بینی ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در سطح استان، هشدار سطح زرد صادر کرد.

براساس اطلاعیه منتشر شده بر روی پرتال اداره کل هواشناسی خراسان رضوی در روز سه‌شنبه آمده است: تحلیل نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی با توجه به افزایش شدت وزش باد در ناحیه شمالی و شرقی استان، این انتظار وجود دارد تا شاهد افزایش ذرات گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا باشیم.

در این اطلاعیه با اشاره به این که در مشهد هم انتظار می‌رود در طول امشب کیفیت هوا به طور موقت کاهش یابد افزوده است: نوسان در شدت وزش باد در برخی از نقاط به ویژه جنوب شرق شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود و همچنین انتقال گرد و خاک و ذرات گرد و غبار به سایر نقاط از جمله نواحی مرکزی وجود دارد.

" در برخی از ساعات افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، احتمال افزایش شاخص کیفیت هوا، کاهش میدان دید و محدودیت‌های ترافیکی در نواحی بادخیز استان به ویژه جنوب شرق قابل پیش بینی است و به طور متناوب در نیمه جنوبی استان تا پایان هفته جاری ادامه دارد. "

این اطلاعیه با توصیه به این که سالمندان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی از فعالیت‌های طولانی مدت خارج از منزل خودداری کنند آورده است:به علت کاهش میدان دید در محور‌های بادخیز خراسان رضوی به ویژه جنوب شرقی استان بر رعایت احتیاط و اجرای قوانین ترافیکی توجه شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار