بازدید ۴۰ هزار نفر از باغ موزه دفاع مقدس همدان

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: در سه ماهه نخست امسال ۴۰ هزار نفر از باغ موزه دفاع مقدس همدان بازدید کردند.

سردار مهدی ظفری گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به معنای قدرت بازدارندگی بوده و این ارزشمند است. جمهوری اسلامی در حوزه‌های مختلف دستاورد‌های بسیاری داشته که امنیت مهمترین آنهاست.

او با بیان اینکه امروز دفاع مقدس با دستاوردهایش جهانی شده است و امروز از جمهوری اسلامی گفته می‌شود، گفت: دفاع مقدس نانوشته‌ها و ناگفته‌های بسیاری دارد که باید در راستای شناسایی حقیقت‌های آن بیشتر تلاش کرد بنابراین باید حس مسئولیت داشته باشیم و به واقعیت‌های دفاع مقدس بپردازیم.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: به عنوان مثال قطعنامه جنگ را ما تحمیل کردیم و آن را رژیم بعثی به ما تحمیل نکرد، حتی دو بار صدام قطعنامه را پاره کرده این در حالیست که گفته می‌شود قطعنامه را آن‌ها تحمیل کردند، باید این واقعیت‌ها گفته شود تا مردم و جوانان از دفاع مقدس بیشتر بدانند.

ظفری از برگزاری حدود ۳۰۰ عنوان برنامه در هفته دفاع مقدس در استان همدان خبر داد و گفت: در ورود به هفته دفاع مقدس تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دیروز تا امروز را خواهیم داشت که ۵۰۰ هزار نفر از آن‌ها زن هستند.

او گفت: سهم تجلیل کنندگان استان ۲۲ هزار نفر است به طوری که فردا در ۴۰۰ نقطه به صورت هماهنگ و وبیناری در جلسه مقام معظم رهبری حضور خواهیم داشت.

مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با اشاره به این که کنگره ۸۰۰۰ شهید استان مهرماه برگزار می‌شود که به همین منظور ۱۸۰۰ یادواره شهدا برگزار شده است، گفت: برنامه "فصل شیدایی" پیوند دفاع مقدس با قرآن کریم و شیعه است.

ظفری با بیان این‌که در سه ماهه نخست امسال بیش از ۴۰ هزار نفر از باغ موزه دفاع مقدس استان بازدید داشتند، درباره راه‌اندازی مجدد آب‌نمای باغ موزه گفت: به دنبال این هستیم که از ظرفیت سازمان فرهنگی شهرداری استفاده کنیم و به صورت دائم آب‌نما برقرار باشد و در آن جُنگ شادی برگزار کنیم که دو سال است به علت تعمیرات غیر فعال شده است.

او با بیان این‌که اگر آبگیری انجام شود هفته دفاع مقدس آب‌نما راه‌اندازی خواهد شد، گفت: به همین منظور فعالیت شبانه‌روزی انجام می‌شود.

مدیر اجرایی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان نیز با بیان اینکه برنامه‌های متنوعی در هفته دفاع مقدس پیش بینی شده است، گفت: در این هفته بیش از ۳۰۰ عنوان برنامه در قالب بیش از ۲۷۰۰ برنامه در نقاط مختلف استان برگزار خواهد شد.

هادی آزادی گفت: هر جا برنامه‌ها با کیفیت برگزار شود مردم استقبال خواهند کرد به طوری که بیش از ۱۵۰ هزار نفر از برنامه فصل شیدایی استقبال کردند.

او گفت: در این هفته سرکشی از خانواده شهدا و تجلیل از خانواده شهدا و پیشکسوتان دفاع مقدس، حماسه عملیات کمان ۹۹، بزرگداشت شهدای سلامت را در برنامه داریم.

مدیر اجرایی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان با بیان این که بیش از ۳۰۰۰ سرکشی از خانواده شهدا و تقدیم نشان سرو طی شهریورماه انجام خواهد شد، گفت: رژه نیرو‌های مسلح در ۳۱ شهریورماه در مرکز استان و پنج شهرستان برگزار خواهد شد.

آزادی به برگزاری مراسم غبارروبی گلزار شهدا در ۲۱۰ مزار شهدا در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: بازدید رایگان از باغ موزه دفاع مقدس در جمعه ۳۱ شهریورماه خواهیم داشت.

او به برگزاری جشن‌های "افتخار من" و ارتباط نسل‌های گذشته در ۲۵۰۰ مدرسه اشاره کرد و گفت: از پنج جلد کتاب دفاع مقدس در این هفته رونمایی می‌شود.

مدیر اجرایی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان گفت: برگزاری مسابقات ورزشی، تئاتر خیابانی و اجرای نمایش سرود، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم از دیگر برنامه‌هاست به طوری که نذر خون و برگزاری نشست‌های بصیرتی هم در برنامه قرار دارد.

آزادی از افتتاح یادمان پنج شهید گمنام ارتفاعات الوند به عنوان پایگاه فرهنگی خبر داد وگفت: پیکر نزدیک به ۴۳۴ شهید استان به استان بازنگشته است، به طوری که برای نخستین بار یادمانی برای شهدای مفقودالاثر رونمایی می‌شود و ساخت یادمان شهدای بمباران انبار نفت نیز در برنامه است.

دبیر جشنواره فانوس نیز با بیان این که هر سال این جشنواره در استان‌های مختلف برگزار می‌شود، گفت: هم اکنون به دبیرخانه استان ۲۳۰ اثر رسیده که ۶ مهرماه اختتامیه آن در سالن شهید آوینی برگزار خواهد شد در ضمن ۱۸ اثر از مرحله استانی در جشنواره کشوری شرکت می‌کنند مرحله کشوری جشنواره نیز ۲۶ مهرماه برگزار می‌شود.

برچسب ها: دفاع مقدس ، باغ موزه
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.