توافق دوجانبه منطقه آزاد اروند و پتروشیمی ماهشهر

تفاهمنامه دو جانبه میان مدیران عامل سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به امضا رسید.

روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، اعلام کرد: در حاشیه برگزاری نمایشگاه عرضه صنایع پلاستیکی «ایران پلاست» در تهران که با حضور شرکت‌های منتخب اروند در حوزه محصولات شیمیایی و پلاستیکی در حال برگزاری است، سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر تفاهم‌نامه‌ امضا کردند.

این تفاهمنامه باهدف تهیه نقشه راه توسعه همکاری‌های دوجانبه و ارتقاء سطح تعاملات منطقه‌ای و بهره‌گیری بهینه از امکانات در جهت تحقق اهداف مشترک و رفع نیاز‌های موجود از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و زمینه‌های مشترک در مأموریت و رسالت دو طرف، امضا شد. 

به موجب این تفاهم چند محور همکاری در راستای اقدامات مشترک ترسیم شد که به موجب آن، مقرر شد تا دو طرف از ظرفیت‌های قانونی به منظور ارتقاء و انتفاع طرف مقابل با توجه به وجود زیرساخت‌های مشترک، بهره‌گیری کنند.

در این تفاهم‌نامه قید شده است که دو طرف در جهت پیشبرد اهداف مشترک، از تجهیزات و امکانات طرف مقابل استفاده کنند.

همکاری مشترک در معرفی و تبیین ظرفیت‌ها و مزایای منطقه‌ای طرفین در جهت جذب، تسهیل و تسریع متقاضیان سرمایه گذاری و در برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

سازمان منطقه آزاد اروند و منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، بر اساس این تفاهم‌نامه، متعهد شدند تا در زمینه تبادل اطلاعات مشترک و امکانات آموزشی- پژوهشی و تحقیقاتی موجود، بهره‌مندی متقابل داشته باشند.

همچنین با معرفی کارگروهی مشترک و با برگزاری جلسات در فواصل زمانی معین نسبت به انجام کارشناسی در راستای محور‌های همکاری این تفاهم نامه اقدام خواهد شد. ایجاد این کارگروه، اجرای مفاد این تفاهم‌نامه را تضمین خواهد کرد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.