حضور بیش از ۷۱ هزار کلاس اولی در آذربایجان‌شرقی

همزمان با نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها در سراسر کشور بیش از ۷۱ هزار کلاس اولی در آذربایجان‌شرقی در کلاس‌های درس حاضر شدند.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان در آیین نواخته شدن زنگ شکوفه‌ها در دبستان دخترانه امیرالمومنین امام علی (علیه السلام) تبریز گفت: کلیدی‌ترین و حساس‌ترین دوره زندگی هر انسانی دوره ابتدایی است بنابراین مهارت گفتار و رفتار معلمان این دوره از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مسعود سعادتی خطاب به معلمان اظهار کرد: کاری کنید که امروز و اول مهر به یک روز شاد و به یاد ماندنی برای دانش آموزان تبدیل شود و همه باید دست در دست هم دهیم تا فرزندان مان افتخار کنند که در این سرزمین زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: چنین رفتاری موجب می‌شود که دانش آموزان حرمت پدر و مادر، معلم و همسایه را نگه داشته و انسان‌های مفید و اخلاقمندی برای جامعه باشند.

وی با بیان اینکه جامعه ما در زمینه اخلاق و عزتمندی یک عقبه تاریخی دارد گفت: خیلی‌ها چشم طمع به این کشور دوخته اند و کسانی که برای به آتش کشیدن آینده بچه‌ها برنامه ریزی می‌کنند باید با رفتار و گفتار نیک معلم و تربیت والای دانش آموزان ناامید شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی رسالت معلمان دوره ابتدایی را بسیار سنگین دانست و افزود: معلم دوره ابتدایی شوخ طبع‌ترین آدم جدی روی زمین است و آموزش دوره ابتدایی جدی‌ترین بازی کردن دوره زندگی است.

مسعودی خاطرنشان کرد: دوره ابتدایی دوره یادگرفتن برای زندگی کردن است در این دوره بچه‌ها باید در کنار هم بودن، منظم بودن، با جمع نشستن و تصمیم گرفتن، مهارت استنباط کردن، مهارت پیش بینی کردن، طرز درست صحبت کردن و مهارت محترمانه انتقاد کردن را یاد بگیرند.

 بیش از ۷۳۰ هزار دانش آموز در هشت هزار و ۵۰۰ مدرسه آذربایجان شرقی امسال راهی کلاس درس می‌شوند.

برچسب ها: مدرسه ، کلاس اولی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.