جایگزینی صحیح دانش آموزان مانع آسیب‌های احتمالی در آینده می‌شود

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گفت: با جایگزینی صحیح دانش‌آموزان می‌توان دانش‌آموزانی که نیاز به مداخله به‌هنگام دارند را شناسایی کرد.

محمود بنی‌اسد گفت: آموزش و پرورش استثنایی در سطح استان کرمان سه هزار و ۹۲۰ نفر دانش‌آموز دارد که دارای تفاوت‌هایی با دانش‌آموزان عادی هستند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان گروه‌های مختلف معلولیت را زیرپوشش دارد که با عنوان دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه از آن‌ها یاد می‌شود که بار منفی کلمه معلولیت کمتر شود.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان ادامه داد: اجرای طرح یا برنامه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه را هم انجام می‌دهیم و طیف عظیمی از نوآموزان کلاس اولی را از نظر جسمانی، ذهنی و آمادگی تحصیلی مورد سنجش قرار می‌دهیم تا جای‌دهی و جایگزینی صحیح این عزیزان صورت گیرد.

بنی‌اسد با اشاره به اهداف عمده طرح سنجش سلامت نوآموزان گفت: با جایگزینی صحیح دانش‌آموزان می‌توان دانش‌آموزانی که نیاز به مداخله به‌هنگام دارند را شناسایی کرد تا با جایگزینی صحیح در سیستم تعلیم و تربیت جلوی آسیب‌های آن‌ها در آینده گفته شود.

وی در ادامه گفت: نوآموزان در طرح سنجش از نظر جسمی در زمینه بینایی، شنوایی و سلامت جسمانی، هوش و استعداد تحصیلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار