سالانه ۱۰ درصد از توان آبدهی چاه‌های خراسان رضوی از دست می‌رود

مدیرعامل آبفا خراسان رضوی گفت: با توجه به از دست رفتن سالانه ۱۰ درصد از توان آبدهی چاه‌ها، برای جبران این کسری باید ۱۰۰ حلقه چاه حفر شود.

حسین امامی مدیرعامل آبفا خراسان رضوی گفت: جذب سرمایه گذار بخش غیردولتی برای اجرا یا تکمیل طرح‌های جمع‌آوری و دفع فاضلاب در تعدادی از شهرها، شناسایی و تبدیل ۵۵۰۰ انشعاب غیر مجاز، اصلاح ۱۵۸ کیلومتر شبکه فرسوده توزیع آب، حذف کامل قبوض کاغذی، راه‌اندازی سامانه ۱۲۲ در استان، بازنگری فرآیند برون‌سپاری، به‌روزرسانی خدمات الکترونیک، کاهش شکایات، استقرار سیستم ارزیابی عملکرد واحد‌های ستادی، تهیه نرم افزار مدیریت اسناد الکترونیکی با استفاده از توان داخلی، برنامه‌ریزی و انجام اقدامات مرتبط با مدیریت مصرف و ... از جمله فعالیت‌های این شرکت در سال گذشته بوده است.

او با بیان اینکه کاهش کمی و کیفی آب به عنوان اصلی‌ترین چالش آبفا دراستان است، افزود: با توجه به از دست رفتن سالانه ۱۰ درصد از توان آبدهی چاه‌ها، برای جبران این کسری باید ۱۰۰ حلقه چاه حفر شود.

مدیرعامل آبفا خراسان رضوی ادامه داد: کمبود مخازن ذخیره، فرسودگی شبکه و خطوط انتقال، استفاده از آب شرب برای دام در مناطق روستایی، توسعه باغ ویلا‌ها و انشعابات غیر مجاز نیز به تشدید مشکلات تامین آب در استان منجر شده است.

امامی با اشاره به عدم تناسب درآمد‌ها و هزینه‌ها، افزایش حقوق و دستمزد‌ها در پی ادغام شرکت‌های آبفا شهری و روستایی، بیان کرد: خواستار بازنگری در الگوی مصرف آب در استان هستیم که ۱۵ متر مکعب در ماه برای هر خانوار سه نفره تعیین شده و در فرهنگ‌سازی مصرف بهینه آب و بهبود درآمد‌های شرکت موثر است.

او با تاکید بر ضرورت حمایت از طرح هوشمندسازی شبکه توزیع آب تصریح کرد: این طرح در کاهش مصرف ۱۰ درصدی انرژی و ۵ درصدی نیروی انسانی در گام نخست و افزایش بهره‌وری، دقت عمل، پایداری شبکه در پیک تابستانه و افزایش درآمد نقش کلیدی دارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار