از نکاتی درباره سرقت گوشی همراه تا توصیه‌هایی به مناسبت بازگشایی مدارس

مهم‌ترین حوادث ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

مهم‌ترین حوادث روز پنج شنبه ۳۰ شهریورماه ۱۴۰۲ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

توقیف بیش از ۹۰ کیلو حشیش و تریاک

جانشین فرمانده انتظامی فارس از کشف بیش از ۹۰ کیلوگرم حشیش و تریاک در شهرستان نی‌ریز خبر داد.

سردار یوسف ملک‌زاده جانشین فرمانده انتظامی فارس بیان کرد: به منظور اجرای طرح مبارزه با قاچاقچیان، ماموران انتظامی نی‌ریز هنگام کنترل مسیر‌های حوزه استحفاظی، به یک خودرو ۴۰۵ مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر دستور ایست دادند.

او افزود: راننده بدون توجه به ایست پلیس متواری و ماموران انتظامی پس از طی مسافتی تعقیب و گریز موفق شدند خودرو را توقیف و در بازرسی از آن ۶۶ کیلوگرم حشیش و ۲۴ کیلو و ۸۰۰ گرم تریاک کشف کنند.

جانشین فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه در این ماموریت در مجموع ۹۰ کیلو و ۸۰۰ گرم مواد مخدر کشف شده است، گفت: راننده قاچاقچی دستگیر و برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شد.

کشف ۳۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در کازرون

فرمانده انتظامی کازرون از توقیف یک دستگاه کامیون حامل ۳۳ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی کازرون اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی کازرون با اقدامات فنی از تردد یک دستگاه کامیون حامل فرآورده‌های نفتی بدون مجوز در محور‌های مواصلاتی مطلع شدند و موضوع را در دستور کار قرار دادند.

او افزود: ماموران پلیس آگاهی کازرون سریعا به محور مذکور اعزام و کامیون حامل ۳۳ هزار لیتر گازوئیل قاچاق و فاقد مجوز را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی کازرون با بیان اینکه برابر نظر کارشناسان ارزش سوخت‌های مکشوفه ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه قاچاق مراتب را سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از کشف ۷ کیلو و ۷۰۰ گرم انواع مواد مخدر با اجرای طرح مبارزه با خرده فروشان در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اکبرپور فرمانده انتظامی استهبان اظهار کرد: با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و به منظور ارتقای امنیت عمومی شهروندن، طرح دستگیری خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر در شهرستان استهبان اجرا شد.

او افزود: در اجرای این طرح طی یک ماه گذشته با هماهنگی قضایی ۱۶ نفر خرده فروش دستگیر شدند و ۷ کیلو و ۷۰۰ گرم انواع مواد مخدر نیز کشف شد.

سرهنگ اکبرپور با بیان اینکه اجرای اینگونه طرح‌ها با قوت ادامه دارد، اضافه کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف خودرو سرقتی در داراب

فرمانده انتظامی داراب از کشف سواری پراید سرقتی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علیرضا نوشاد فرمانده انتظامی داراب اظهار کرد: ماموران کلانتری ۱۱ این شهرستان هنگام گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک سواری پراید که کنار خیابان پارک بود، مشکوک شدند.

او افزود: پس از استعلام پلاک مشخص شد که خودرو سابقه سرقت از شهرستان شیراز دارد و جهت تعیین تکلیف به پارکینگ انتقال داده شد.

فرمانده انتظامی داراب با بیان اینکه تلاش برای دستگیری سارق در دستور کار قرار دارد، از رانندگان وسایل نقلیه خواست با مجهز کردن خودرو خود به تجهیزات ایمنی، سارقان را در انجام سرقت ناکام بگذارند.

توصیه های پلیس فارس به خانواده ها به مناسبت بازگشایی مدارس

معاونت فرهنگی و اجتماعی استان فارس به مناسبت بازگشایی مدارس، توصیه‌هایی را به خانواده‌ها ارائه داد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی استان فارس اعلام کرد: به مناسبت بازگشایی مدارس خانواده‌ها باید نکاتی را مدنظر قرار دهند.

۱. به فرزندان خود بیاموزیم که هنگام خروج از مدرسه، دلیلی برای عجله کردن وجود ندارد. 

۲. اگر کودک شما به سنی رسیده که خودش به تنهایی از مدرسه به خانه برمی¬گردد، اطمینان حاصل کنید که از محل های امن برای عبور از عرض خیابان استفاده می کند. 

۳. فرزندان خود را با تابلو‌های راهنمایی و رانندگی آشنا کرده و نحوه¬ عبور صحیح از عرض خیابان را به صورت عملی با آنان تمرین کنید.

۴. برای پیشگیری از آسیب پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه به خانه، قوانین و مقررات خاصی وضع کرده و او را به اجرای دقیق آن ملزم کنید.

۵. اگر فرزندتان برای رفت و آمد خود از سرویس مدرسه استفاده می کند، همه نکات ایمنی مربوطه را به او گوشزد کنید. نکاتی از قبیل حضور به موقع در محل سوار شدن، لزوم توقف کامل خودرو هنگام سوار یا پیاده شدن، صحبت و شوخی نکردن با راننده و مسافران، بیرون نبردن سر و دست از پنجره و مواردی نظیر آن.

۶. برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده کرده و به سایر راننده های ناشناس اعتماد نکنید. 

۷. خطر مربوط به حرکت کردن از پشت خودرو‌های بزرگ و دور از میدان دید سایر رانندگان را به کودک خود گوشزد کنید. 

۸. مصادیق رعایت کردن قوانین مدرسه و احترام به حقوق سایر دانش آموزان را به کودکان خود بیاموزیم.

۹. به فرزندان خود تأکید کنید که اگر در مسیر مدرسه دچار مشکل شدند، بلافاصله مسئله را با شما یا مسئولان مدرسه در میان بگذارند.

۱۰. به کودک خود بیاموزید که هرگز به افراد غریبه اعتماد نکرده و در هر وضعیتی از سوار شدن به وسیله نقلیه آن‌ها خودداری کند.

۱۱. به فرزندان خود بیاموزید که به تقاضای نامعقول دیگران صراحتاً و بدون واهمه «نه» بگویند.

۱۲. از کودکان نمی توان انتظار داشت که توصیه های ایمنی را همواره به یاد داشته باشند؛ وظیفه ماست که هنگام رانندگی در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت کنیم. 

۱۳. اگر فرزندتان دانش‌آموز پایه اول ابتدایی است، به او برای تعادل روحی و تطبیق با فضای جدید کمک کرده و در صورت لزوم با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت کنید.

۱۴. به فرزندان خود بیاموزید که در مسیر مدرسه، از پیاده رو تردد کرده و مسیر‌های اصلی را به کوچه های خلوت و مسیر‌های میان بر ترجیح دهند.

۱۵. سوار شدن دانش آموزان به تعداد بیش از حد ظرفیت خودرو در سرویس مدرسه ممکن است کاهش هزینه‌های شما را در پی داشته باشد، اما مصداق تخلف قانونی بوده و خطرآفرین خواهد بود. 

۱۶. روابط خود با فرزندانتان را به گونه ای تنظیم کنید که دل مشغولی های خود را نسبت به فضای مدرسه با شما در میان بگذارند.

۱۷. وجود اضطراب در والدین یکی از عوامل افزایش تنش در دانش آموزان است. با جملات استرس زا زمینه تنش هر چه بیشتر فرزندان دانش آموز خود را فراهم نکنید.

۱۸. پیاده رو‌ها در فصل بازگشایی مدارس، سرشار از لبخند‌ها و بازی های شاد کودکانه است؛ هوشیاری ما، به این مسیــر دل انگیز مدرسه تا به خانه، رنگ و بویی از آرامش می بخشد.

۱۹. نخستین روز سال تحصیلی، جشن تولد مدرسه است؛ نظم و امنیت، هدیه پلیس در این جشن باشکوه است که آن را عاشقانه به همه دانش‌آموزان، اولیاء و مربیان تقدیم می کند.

۲۰. اگر می خواهیم تحصیل علم و دانش به عنوان یک ارزش، مانع از گرایش فرزندانمان به انحرافات اخلاقی باشد، از تأکید‌های خسته کننده، تحقیر و سرزنش آنان در فرایند علم آموزی بپرهیزیم.

چند توصیه به دانش‌آموزان در ارتباط با تردد‌های روزانه

به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس، معاونت فرهنگی و اجتماعی استان فارس چند توصیه در ارتباط با تردد‌های روزانه به دانش آموزان ارائه داد.

معاونت فرهنگی و اجتماعی استان فارس اعلام کرد: به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس، در ارتباط با تردد‌های روزانه، دانش آموزان باید نکاتی را مدنظر قرار دهند.

 در این توصیه‌ها آمده است:

الف) اگر پیاده به مدرسه می روید به این موارد و نکات توجه کنید:

۱) هنگام خروج از مدرسه عجله نکنید و برای عبور از عرض خیابان، محل‌های مجاز مانند پل هوایی، گذرگاه‌های خط‌کشی‌شده و محل‌هایی که تابلو و چراغ عابر پیاده دارد را انتخاب کنید.

۲) هنگام رفت و آمد، به تابلو‌ها و علائم راهنمایی توجه کنید.

۳) قبل از گذر از عرض خیابان، در کنار جدول بایستید و با دقت به هر ۲ طرف نگاه کنید.

تردد دانش آموزان

ب) اگر با سرویس به مدرسه می‌روید این نکته‌ها را رعایت کنید:

۱) به موقع در محل سوار شدن به سرویس حاضر شوید.

۲) از شوخی و سر و صدا در داخل سرویس خودداری کنید تا موجب بر هم زدن تمرکز حواس راننده نشوید.

۳) از دویدن به دنبال سرویس که کار بسیار خطرناکی محسوب می‌شود، خودداری کنید.

۴) هنگام سوار و پیاده شدن عجله نکنید.

 ج) اگر با وسیله نقلیه عمومی (اتوبوس، مینی‌بوس، تاکسی و مترو) به مدرسه می‌روید، این نکات را به خاطر بسپارید:

۱) هنگام سوار و پیاده شدن نوبت را رعایت کنید.

۲) از جلوی اتوبوس و مینی‌بوس به آن طرف خیابان نروید.

۳) از دویدن به دنبال وسیله نقلیه خودداری کنید.

۴) قبل از توقف کامل وسیله نقلیه پیاده نشوید.

۵) هنگام پیاده شدن از تاکسی از در سمت راست خارج شوید.

۶) در حفظ و نگهداری تجهیزات و امکانات وسیله نقلیه عمومی کوشا باشید.

کلید ناکامی موبایل‌قاپ‌ها در دست یکایک افراد جامعه 

سرقت گوشی تلفن همراه در انظار عمومی پیامد‌های روحی و روانی نامطلوبی بر قربانیان جرم دارد و کل جامعه را نیز درگیر می‌کند. 

کارمند رتبه ۱۶ مهدی نعمایی رئیس اداره آموزش همگانی معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس فارس اظهار کرد: سرقت گوشی تلفن همراه به روش زورگیری یا قاپیدن آن در انظار عمومی، در زمره جرائمی قرار دارد که پیامد‌های روحی و روانی نامطلوبی بر قربانیان جرم بر جای می‌گذارد و کل جامعه را نیز درگیر احساس ناامنی می‌کند. 

همه جامعه اعم از خانواده‌ها، صدا و سیما، آموزش و پرورش، پلیس، سازمان‌های متولی فرهنگ و اقتصاد هر یک به نوعی در پیشگیری از جرائم سهم و نقش دارند؛ اما نقش قربانیان بالقوه وقوع جرم، از همه افراد و نهاد‌ها مهم‌تر و تأثیرگذارتر است.

 اینکه افراد در شرایط مختلف چگونه رفتار کنند و چگونه تصمیم بگیرند، در سرنوشت زندگی آن‌ها بسیار تعیین‌کننده است. البته این موضوع، نافی وظیفه قانونی، انسانی و سازمانی اقشار و نهاد‌های جامعه نیست، اما مهم‌ترین و اثربخش‌ترین راهکار پیشگیرانه در این زمینه، ایفای نقش یکایک افراد جامعه است که می‌توانند با آگاهی، هوشیاری و تدبیر مناسب، فرصت ارتکاب سرقت را تا حد ممکن از سارقان بگیرند.

الف) توجه به نکات مهم و اساسی برای پیشگیری از وقوع سرقت:

۱. هوشیاری در برابر تنه زدن‌ها و رفتار‌های مشکوک مسافران در اتوبوس یا مترو

۲. استفاده از هندزفری (به‌ویژه هندزفری‌های بلوتوثی) هنگام مکالمه ضروری با تلفن همراه در مکان‌های عمومی (تمرکز و اشرافیت بهتر فرد نسبت به محیط پیرامونی /دیده نشدن گوشی توسط سارقان و جلب نشدن توجه آن ها).

۳. خودداری از ایستادن در کنار خیابان و انتظار کشیدن برای سوار شدن به خودرو با گوشی تلفن نمایان.

۴. اجتناب از نگه داشتن گوشی در دست، هنگام حضور در اتوبوس، مترو و ورزشگاه در میان ازدحام جمعیت. 

۵. خودداری از پیاده‌روی‌های طولانی شب‌هنگام و مسیر‌های پرت و خلوت یا در حاشیه‌ی خیابان‌ها.

۶. خودداری از قراردادن موبایل در جیب پشت شلوار، هنگام حضور در اماکن عمومی.

۷. هوشیاری در برابر سارقانی که از ترفند جعل عنوان مأمور یا برقراری تماس مهم و ضروری برای گرفتن گوشی و متواری شدن استفاده می‌کنند. 

۸. اعتماد نکردن به رانندگان وسایل نقلیه شخصی به ویژه در مسیر‌های خلوت و مواردی که علاوه بر راننده، مسافران جوان دیگری نیز در خودرو حضور دارند یا به دلیل وجود شیشه‌های دودی، داخل خودرو قابل رؤیت نیست. 

۹. هوشیاری در برابر شگرد‌های مورد استفاده توسط سارقان مسافربرنما از جمله تعارف خوراکی و نوشیدنی آغشته به دارو‌های خواب‌آور، برداشتن گوشی به بهانه بستن یا باز کردن درِ خودرو.

۱۰. دور نگه داشتن گوشی تلفن همراه از موتورسواران موبایل‌قاپ هنگام رانندگی، با رعایت نکات ایمنی پیشگیرانه از جمله قفل کردن در‌ها و بالا دادن شیشه‌ها، نصب نگهدارنده گوشی (هولدر) در وسط داشبورد.

۱۱. حفظ و نگهداری دقیق کارتن و فاکتور خرید گوشی (با توجه به درج کد ۱۵ رقمی IEMI بر روی آن) برای اثبات مالکیت و ارائه به مراجع قضایی بعد از سرقت احتمالی.

۱۲. استفاده نکردن از گوشی با حالت خواب‌آلوده، هنگام حضور در وسایل نقلیه عمومی.

۱۳. استفاده از کیف‌های مخصوص برای حمل گوشی تلفن همراه.

۱۴. اجتناب از خرید گوشی تلفن همراه از افراد غیرمجاز، دستفروشان یا سایت‌های اینترنتی نامعتبر. 

۱۵. خودداری از در اختیار قراردادن گوشی‌های گران‌قیمت به کودکان و نوجوانانی که توانایی مراقبت از آن را ندارند. 

۱۶. نصب و استفاده از اپلیکیشن‌های ردیاب.

۱۷. انجام اقداماتی به منظور مکان‌یابی یا پاک کردن اطلاعات گوشی، از قبیل ذخیره کردن نرم‌افزار‌های کاربردی ردیاب یا بهره‌گیری از امکانات خود گوشی مانند فعال کردن قابلیت Find my Device (دستگاهم را پیدا کن) یا Find My iPhone (آیفون من را پیدا کن) با اضافه کردن اکانت جیمیل.

۱۸. ردیابی گوشی از طریق چنین نرم‌افزار‌هایی صرفاً در شرایط وجود سیم‌کارت و اتصال به اینترنت ممکن خواهد بود؛ به همین دلیل شاید در نگاه نخست، نقش پیشگیرانه چندانی برای آن‌ها قائل نباشیم، اما بهتر است این باور را در خود ایجاد کنیم که همه‌گیر شدن استفاده از نرم‌افزار‌های ردیاب، به مثابه یک فرهنگ در جامعه، می‌تواند مانع از افزایش سرقت گوشی یا دست کم کاهش امکان سوء استفاده از اطلاعات کاربران شود. 

۱۹. استفاده از گوشی‌های اضافی ارزان‌قیمت یا بدون کارایی، برای گمراه کردن سارقان در شرایطی که فرد به طور معمول وضعیت پرخطر سرقت را در تردد‌های خود تجربه می‌کند. 

۲۰. خودداری از رها کردن تلفن همراه بر روی میز یا پیشخوان بانک‌ها و سایر مکان‌های عمومی برای پیشگیری از ربوده شدن آن توسط سارقان جوان.

۲۱. اکتفا نکردن به رجیستری تلفن همراه، در زمینه پیشگیری از سرقت.

۲۲. اجرای طرح رجیستری اگر چه در پیشگیری از قاچاق گوشی موفقیت‌آمیز بوده است، اما با توجه به انتقال گوشی‌های تلفن همراه سرقت شده توسط مالخران به کشور‌های همسایه یا فروش قطعات آن در داخل کشور (به ویژه برای تعمیرات)، از نتیجه چندان مطلوبی در زمینه پیشگیری از سرقت برخوردار نبوده است. 

ب) توجه به نکات مهم و اساسی در هنگام وقوع سرقت:

اجتناب از درگیری فیزیکی یا تحریک نمودن سارقان مسلح، هنگامی که فرد از سوی آن‌ها مورد تهدید قرار می‌گیرد.

توجه کافی و دقیق نسبت به مشخصات ظاهری خودرو و افراد سارق از جمله لهجه و رفتار‌های خاص آنان برای درج در گزارش. 

تلاش برای به خاطر سپردن شماره‌ی پلاک خودرو هنگام پیاده شدن (بدون توجه به این نکته که خودرو‌های مورد استفاده سارقان زورگیر، اغلب مسروقه و پلاک آن نیز سرقتی یا جعلی است).

دقت و توجه لازم نسبت به وجود دوربین در مسیر و عجله نکردن برای پیاده شدن از خودرو سارقان، به منظور افزایش احتمال دستگیری آن ها.

ج) توجه به نکات مهم و اساسی بعد از وقوع سرقت: 

۱. مسدود کردن سیم‌کارت تلفن

اقدام در این زمینه علاوه بر آن که برای نتیجه‌بخشی فرایند ردیابی گوشی کاملاً لازم و ضروری است، برای پیشگیری از وقوع رخداد‌های ناگوار احتمالی مانند کلاهبرداری، مزاحمت، تهدید، اقدامات ضد امنیتی و خرابکارانه نیز بسیار مهم و حیاتی است؛ به‌ویژه از این نظر که مالک سیم‌کارت، کماکان مسئولیت قانونی استفاده از آن، حتی بعد از وقوع سرقت را بر عهده دارد. 

۲. ردیابی گوشی از طریق نرم‌افزار‌های مورد نظرِ از پیش فعال شده.

همواره سعی کنید اطلاعات خود را در زمینه شیوه‌های ردیابی گوشی به روز کنید. یکی از موانع مهم برای موفقیت افراد در خصوص رسیدن به اموال مسروقه، ناامیدی نشأت گرفته از باور غلطی است که کشف و ردّ مال سرقتی را اساساً غیرممکن می‌داند؛ در حالی که پلیس تاکنون درصد بالایی از گوشی‌های به سرقت رفته را به صاحبانشان بازگردانده است. پیگیری نکردن به موقع شاکی و انتقال گوشی به کشور‌های همسایه، از دلایل اصلیِ کشف نکردن اموال سرقتی محسوب می‌شود. 

 به طور مسلم مواردی نظیر استفاده از سامانه همیاب ۲۴ و اعلام به هنگام کد IEMI (کد ۱۵ رقمی که بر روی کارتن و پشت باطری گوشی درج شده و از طریق شماره‌گیری #۰۶#* نیز قابل مشاهده است)، نقش مؤثری در کشف و ردّ مال سرقت شده خواهد داشت. از کاربرد‌های مهم این سامانه می‌توان به مواردی همچون ردیابی ۲۴ ساعته در اپراتور‌های مخابراتی، جستجو در بین کالا‌های کشف شده در مراکز انتظامی سراسر کشور، اطلاع‌رسانی به فروشگاه‌های سراسر کشور برای جلوگیری از انجام معامله و اطلاع‌رسانی به تمامی کلانتری‌ها و بازرسی‌های مرزی کشور برای ممانعت از انتقال کالا به کشور‌های همسایه اشاره کرد. 

نکته مهم دیگر در مورد ردیابی گوشی این است که در صورت استفاده نکردن صاحب گوشی از نرم‌افزار‌های ردیاب، طرح شکایت باید بلافاصله بعد از مسدود کردن سیم‌کارت صورت بگیرد. به عبارت دیگر با توجه به اهمیت زمان گزارش به پلیس، فرایند ردیابی نباید طولانی شده و گزارش سرقت یا زورگیری را به تأخیر بیندازد. 

۳. طرح شکایت در مراجع قضایی. 

 • تماس سریع و بدون فوت وقت با مرکز فوریت‌های پلیس.
 •  در صورتی که سرقت با روش‌های خشونت‌آمیز مانند ضرب و جرح و استفاده از انواع سلاح رخ دهد، رسیدگی به پرونده توسط پلیس در اولویت قرار می‌گیرد. 
 •  ارائه مدارک مورد نیاز توسط شاکی یا وکیل قانونی او شامل اصل و تصویر کارت ملی، جعبه گوشی سرقتی و یا فاکتور خرید (به منظور اثبات مالکیت گوشی مسروقه)، پرینت ردیابی مثبت از سامانه همیاب۲۴ (در صورت انجام ردیابی موفق).
 •  ثبت نام در سامانه ثنا از طریق دفاتر خدمات قضایی، برای آگاهی از وضعیت پرونده.
 • دریافت برگه استعلام از مرجع قضایی و تحویل آن به رابطان حقوقی اپراتور مخابراتی مستقر در محل سکونت، به منظور شناسایی و اعلام مشخصات فردی که از سیم‌کارت جدید در گوشی مسروقه استفاده کرده است.

  اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی محله محور در زرین دشت 

  فرمانده انتظامی زرین‌دشت در تشریح عملکرد پلیس طی ۲۰ روز گذشته از کشف ۱۵ فقره سرقت و دستگیری ۵ سارق خبر داد. 

  سرهنگ حمیدرضا صالحی فرد فرمانده انتظامی زرین‌دشت اظهار کرد: پلیس شهرستان زرین دشت با بسیج همه امکانات و جلب مشارکت مردمی در جهت ارتقای امنیت اجتماعی محله محور، مبارزه با سارقان و سوداگران مرگ را به صورت مستمر در دستور کار خود قرار داده است.

  او ادامه داد: ماموران پلیس طی ۲۰ روز اجرای طرح، ۵ سارق را دستگیر و ۱۵ فقره سرقت اعم از کابل و سیم برق، شیرآلات و لوله و اماکن خصوصی را کشف کردند. 

  فرمانده انتظامی زرین‌دشت گفت: دستگیری ۵ خرده فروش مواد مخدر، جمع آوری ۵ معتاد متجاهر، دستگیری ۷ متهم تحت تعقیب و توقیف ۲۰ دستگاه موتورسیکلت و خودرو متخلف از نتایج این طرح‌ها بود.

  این مقام انتظامی با قدردانی از همکاری و مشارکت خوب مردم با پلیس، گفت: تلفن ۱۱۰ در همه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش از سوی شهروندان است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار