ادعای همکاری تل‌آویو و واشنگتن برای هسته‌ای کردن عربستان

یک روزنامه آمریکایی ادعا کرد صهیونیست‌ها با دولت بایدن بر روی پیشنهاد راه‌اندازی غنی‌سازی اورانیوم در عربستان برای عادی سازی روابط کار می‌کنند.

به ادعای وال استریت ژورنال مقامات صهیونیستی ادعا کرده اند رژیم صهیونیستی بی سر و صدا با دولت بایدن بر روی یک پیشنهاد مبنی بر راه‌اندازی یک عملیات غنی سازی اورانیوم توسط آمریکا در عربستان سعودی به عنوان بخشی از یک توافق سه جانبه پیچیده برای برقراری عادی سازی روابط دیپلماتیک بین تل آویو و ریاض درحال همکاری است.

به ادعای این گزارش، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به نهادهای مرتبط دستور داده جوانب برخورداری عربستان از برنامه مسالمت‌آمیز هسته‌ای و تاثیر آن بر امنیت این رژیم را مورد بررسی قرار دهند. 

پیش از این برخی مقامات و رسانه‌های رژیم صهیونیستی از نزدیک بودن توافق عادی‌سازی میان ریاض و تل آویو خبر داده بودند. با این حال، منابعی در رژیم صهیونیستی اخیراً گفتند عربستان سعودی همه مذاکرات عادی‌سازی با تل‌آویو را به خاطر ماهیت تندروی کابینه نتانیاهو به حالت تعلیق درآورده است.

از سویی دیگر فایننشال تایمز به نقل از منابع مطلع ادعا کرد عربستان سعودی در حال بررسی پیشنهادات برای ساخت نیروگاه هسته‌ای از سوی کشورهایی از جمله چین، فرانسه و روسیه است. مقام‌های رژیم صهیونیستی در خصوص پذیرش برنامه هسته‌ای عربستان سعودی با یکدیگر اختلاف‌نظر دارند. رژیم صهیونیستی در حال فشار برای توافق دیپلماتیک با عربستان سعودی است و در عین حال مراقب برنامه هسته‌ای آن است. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار