نارضایتی مردم زابل از وضعیت روشنایی معابر شهری

فرماندار ویژه زابل در دیدار با مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سیستان و بلوچستان بر توسعه و پایداری شبکه برق در شهرستان زابل و حوزه سیستان تاکید کرد.

 علیرضا ملاشاهی  در این دیدار مسائل و مشکلات برق منطقه مطرح شد که فرماندار ویژه شهرستان زابل بر نارضایتی مردم از وضعیت روشنایی معابر شهری و عدم تامین لوازم به اندازه کافی و کمبود نیروی انسانی به خصوص سیمبان و راننده بالابر تاکید کرد.

همچنین حذف اعتبارات روشنایی معابر روستایی از دهیاری‌ها از طرفی و عدم ابلاغ به شرکت‌های توزیع مبنی بر تعمیرات و اصلاح روشنایی معابر روستایی و عدم تخصیص هرگونه اعتبار از سوی شرکت توزیع برق از جمله موارد مطرح شده دیگر از سوی علیرضا ملاشاهی فرماندار ویژه شهرستان زابل بود.

ملاشاهی تصریح کرد: قضیه ادامه‌دار سرقت مکرر شبکه‌های سیمی مسی و لزوم تسریع در پروژه‌های تبدیل شبکه سیم به کابل به خصوص شهر زابل که حدود ۱۵۰ کیلومتر شبکه سیمی داریم از جمله نیاز‌های ضروری شبکه توزیع برق در شهرستان زابل است.

وی همچنین بر افزایش سرانه مصرف برق به ویژه در پیک تابستان و رشد چند برابری سرانه با توجه به موقعیت منطقه و استفاده روزافزون از کولر‌های گازی و اسپیلت‌های برقی و ضرورت اصلاح زیرساخت‌ها به ویژه تقویت ترانس‌های موجود و نصب ترانس‌های جدید تاکید کرد.

فرماندار ویژه شهرستان زابل خاطرنشان کرد: حداقل تا پیک سال آینده نیاز هست ۵۰ دستگاه ترانس پر قدرت در حوزه شهری و ۱۵ دستگاه در حوزه روستایی شهرستان زابل نصب گردد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سیستان و بلوچستان قول مساعد به منظور پیگیری و تسریع در روند اجرای موارد مطرح شده توسط فرماندار ویژه زابل را داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار