غلبه بر همه مشکلات با الگوگیری از سبک مدیریتی در دفاع مقدس

امام جمعه جازموریان گفت: مهم‌ترین مساله در دفاع این است که جوانان با الگوگیری از  سبک مدیریتی در دفاع مقدس می‌توانند همه مشکلات را حل کنند.  

حجت‌الاسلام صادقی در خطبه اول نماز جمعه  این هفته جازموریان، ضمن توصیه به تقوی الهی گفت: یکی از معضلات اجتماعی امروز جامعه، کنترل نکردن خشم و مدیریت نکردن عصبانیت و خشم است و همین موضوع، عامل بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه شده است و بهترین راه برای مدیریت خشم، حلم، بردباری و صبر است.

او در خطبه دوم نماز جمعه، ضمن توصیه مجدد به تقوای الهی با اشاره به شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر (عج) بیان داشت: عصر نورانی امامت امام عسکری (ع) با اینکه کوتاه بود؛ اما یک ویژگی منحصر به فرد داشت و آن هم تغییر عصر حضور به عصر غیبت بود و مهم‌ترین راهبرد دوران ۶ ساله امامت ایشان برنامه ریزی دقیق در خصوص استقرار و بسط و تحقق کامل فرهنگ مهدویت بود.

حجت الاسلام صادقی افزود: راهبرد امروز، جامعه هم اعتقاد به امامت و دعا برای تعجیل فرج  امام زمان (عج) می‌باشد.  

او در ادامه خطبه با اشاره به ایام گرامیداشت هفته دفاع و مقدس و دیدار مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با یادگاران و خانواده شهدا تصریح کرد: در نگاه اول دفاع مقدس را باید بشناسیم و معرفی کنیم. 

 خطیب جمعه جازموریان بیان کرد: ویژگی منحصرد به فرد دفاع مقدس از دیدگاه امام جامعه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) این است که  ایمن سازی کشور و همچنین رشد و استحکام فکر مقاوم در خود کشور و گسترش مرز‌های مقاومت از دستاورد‌های دفاع مقدس می‌باشد و جامعه باید توجه بیشتری به این خصوصیات کند.

او  تصریح کرد: مهم‌ترین مساله در دفاع این است که جوانان با الگوگیری از  سبک مدیریتی در دفاع مقدس می‌توانند همه مشکلات را حل کنند.  

حجت الاسلام صادقی در ادامه به آغاز سال تحصیلی پرداخت و تصریح کرد: با توجه به نقشه‌های دشمن برای دانشجویان و دانش آموزان، مهم‌ترین مساله در این ایام، برنامه ریزی مبتکرانه و جهادی و همچنین ورود جدی به ۲ ساحت مدرسه و مسجد و راه‌اندازی زنگ گفتگو و ارتباط چهره به چهره و رونق جلسات همفکری است.  

او در ادامه به تحولات این ایام در شمال غرب کشور و درگیری‌های بین کشور ارمنستان و آذربایجان پرداخت و بیان داشت: مهم‌ترین محور‌های بحث ۲ نکته است اول: چشم انداز درگیری‌ها چیست؟ و دوم موضع ایران در برابر این بحران سازی و سناریو‌ها چیست؟

 امام جمعه جازموریان تصریح کرد: نکته قابل بیان این است که دولت جمهوری اسلامی ایران، همواره به دنبال تقویت رایزنی‌های سیاسی و دیپلماتیک بین ۲ کشور و در کنار آن تاکید بر خط قرمز‌های منطقی ایران اسلامی است و مهم‌ترین رویکرد ایران در این مساله تاکید بر اهرم قدرت سخت در مواجهه با تحرکات نامشروع است و هر اقدامی که منجر به تضییع حقوق حقه ملت ایران باشد به شدت پاسخ خواهد داد.

او ضمن  قدردانی از زحمات مسئولان در همه حوزه‌ها تصریح کردند: یکی از مهم‌ترین مسائلی که این ایام باعث گلایه مردم خصوصا کشاورزان شده است پرداخت نشدن مطالبات کشاورزان و وعده‌های بی پایان و مکرر مسئولان است و از استاندار و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم پیگیر رسیدگی سریع و پرداخت مابقی مطالبات مردم و کشاورزان جنوب باشند.  

برچسب ها: نماز جمعه ، دفاع مقدس
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار