۶۰ لیتر سهمیه بنزین مهرماه شارژ شد

۶۰ لیتر سهمیه بنزین مهرماه خودرو‌های شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت صفر امروز (شنبه، یکم مهرماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ شد.

در نخستین ماه از فصل پاییز ۱۴۰۲، ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز شد، همچنین سهمیه سوخت خودرو‌های عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز شد.

سقف ذخیره سهمیه بنزین نرخ اول کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا ۶ ماه بود که به‌دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه نرخ اول خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود، اما سهمیه بنزین ۱۵۰ لیتری ماهانه نرخ دوم (آزاد) کارت‌های هوشمند سوخت شخصی در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره نبوده و در صورت استفاده نشدن از سوی مالک در پایان هر ماه، این سهمیه حذف خواهد شد.

در دو، سه سال گذشته به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های وضع‌شده ناشی از آن، مصرف سوخت کشور در مقایسه با سال‌های پیش از کرونا کاهش یافت، اما با بهبود شرایط، مقدار مصرف بنزین در کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافت، به نحوی که میانگین مصرف امسال به‌ویژه در فصل تابستان به بیش از ۱۱۴ میلیون لیتر رسیده و وضعیت تولید و توزیع بنزین کشور در شرایط ناترازی قرار گرفته است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۲۴ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
بنزین سهمیه و حق جزئی ملت است صدقه که نیست هرماه زمان شارژ شدن تیتر خبریربزنید این نوع خبرها باعث تحقیر یک ملت است واین یک امری عادی رفع نیاز مردم بوده و لازم نیست هر ماه تیتر بزنید این کارها شایست نیست دیگر نباید اینگونه عمل کرد پس از حالا هر سهمیه ای مربوط به اقشار مختلف مردم در هر زمینه ای است تیر بزند آن وقت مضحک نمی شود امور عادی را که نباید مطرح کرد و بلد کرد چون آنوقت آدم خیال می‌کند کار شاقی شده و در ایران دادن سهمیه بنزین امری مهم و بسیار سخت برای دولت است و دارند آن را به رخ جهان می کشند اینقدر حقیرانه نباید فکر و عمل کرد.ارزش کشور و ملت و دولت بیشتر از این چیزها است لااقل برای خودمان ارزش قائل بشویم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۱:۰۵ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
شام شب دیگه تامین شد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۲۸ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
کسانیکه اتومبیل ندارن نباید یارانه بنزین بگیرن این بی عدالتیه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۳ ۰۱ مهر ۱۴۰۲
این چه خبر مضخرفیه هر ماه میذارید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۰۱ ۰۲ مهر ۱۴۰۲
تازه همه هم 60 لیتر نیستن! 30 لیتر برای خودرو گاز سوز با کلی خرج استهلاک موتور و کم کردن روغن و غیره! لابد منتظرند مردم تشکر هم بکنند. باز خدا پدر اون بنده خدا رو بیامرزه که این چند تا حایگاه CNG رو برای مردم درست کرد. دولت و مجلس و مجمع و ... همه با هم شدن هنوز یکصدم خدمات دولت بهار رو نمیتونن یا نمیخوان ارائه بدن.
آخرین اخبار