بورل: مهاجرت در حال منحل کردن اتحادیه اروپاست

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا گفت که اختلافات فزاینده بر سر سیاست مرزی می‌تواند وحدت اعضای این اتحادیه را تهدید کند.

«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای با نشریه گاردین به افزایش احساسات ملی‌گرایانه در سراسر اروپا اشاره کرد و گفت که روند مهاجرتی ممکن است بر وحدت اعضای این اتحادیه تاثیر بگذارد.

بورل در بخشی از این مصاحبه با بیان آنکه «ما تاکنون نتوانسته‌ایم در سیاست مهاجرت به توافق برسیم» افزود: «مهاجرت می‌تواند به یک نیروی منحل‌کننده برای ۲۷ کشور اتحادیه تبدیل شود و برخی از کشور‌های عضو به سادگی نمی‌خواهند افراد خارج را بپذیرند.»

او در ادامه افزود: «مهاجرت شکاف بزرگتری برای اتحادیه اروپاست و این می‌تواند یک نیروی منحل کننده برای اتحادیه اروپا باشد. برخی از اعضای اتحادیه اروپا به سبک ژاپنی هستند و می‌گویند ما نمی‌خواهیم با هم مخلوط شویم. ما مهاجر نمی‌خواهیم ما نمی‌خواهیم افراد خارج را بپذیریم. ما خلوص خود را می‌خواهیم.»

البته بورل در ادامه تاکید کرد که رشد جمعیتی پایین کنونی اروپا به این معنی است که برخی از کشور‌ها به هجوم مهاجرت نیاز دارند و با «پارادوکس» خواندن این وضعیت افزود: «اگر می‌خواهیم از نظر نیروی کارگری زنده بمانیم به مهاجر نیاز داریم.»

اظهارات بورل تنها چند روز پس از آن بیان می‌شود که «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور آلمان اعلام کرد که کشورش دیگر نمی‌تواند مهاجران و پناهندگان را بپذیرد و به یک روزنامه ایتالیایی گفت: «آلمان، مانند ایتالیا در محدودیت ظرفیت قرار دارد».

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار