اسکان ٢۵۰۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد

١٣۰۰ دانشجوی دختر و ١٢۰۰ دانشجوی پسر در خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد اسکان داده می شوند.

مهدی غلامی مقدم مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:  با توجه به افزایش سهمیه دانشجویان، احتمالا برخی از دانشجویان در خوابگاه‌های استیجاری اسکان داده خواهند شد.

او با اشاره به اینکه ٧ خوابگاه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که از این تعداد ۴ خوابگاه برای دختران و سه خوابگاه در اختیار آقایان قرار دارد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه موارد کمبود فضا نیز در خوابگاه‌های استیجاری اسکان داده می‌شوند، ادامه داد: ١٨۰ تخت برای بانوان و ٢۰۰ تخت برای آقایان کمبود است که با کمک رئیس دانشگاه در حال پیگیری خوابگاه برای این افراد هستیم.

غلامی مقدم با اشاره به اینکه از دو ماه قبل برآورد نیاز خوابگاه انجام شده است، بیان کرد: اکثر خوابگاه‌هایی که نیاز به تعمیرات داشتند، در حال حاضر آماده بهره برداری است.

او تصریح کرد: برای خوابگاه‌های متأهلی نیز برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته است تا با کمک خیرین بتوان زیر ساخت‌های لازم را برای ایجاد خوابگاه متأهلین فراهم کرد.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در حال حاضر ٢۵ زوج دانشجو در خوابگاه‌های متأهلی اسکان داده شده اند، تاکید کرد: بیش از ١٨۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد متأهل هستند و درخواست خوابگاه متأهلی دارند.

مقدم با بیان اینکه برای تمام دانشجویانی که تعهد خوابگاه داریم، خوابگاه دانشگاهی فراهم است و برای سایرین خوابگاه استیجاری یا خود گردان پیش بینی شده است، اظهار کرد: در راستای رفع نیاز متأهلین نیازمند به خوابگاه، صندوق رفاه دانشجویان ودیعه مسکن در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

او افزود: در صورتی که هر دو نفر دانشجو باشند ١۰۰ میلیون تومان و در غیر این صورت ٧۰ میلیون تومان ودیعه مسکن اعطا می‌شود.

مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: خوابگاه مجموعه پردیس نیز مهرماه سال آینده به بهره برداری می‌رسد که در این صورت مشکل خوابگاه تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار