وزیر ارشاد؛

در دفاع مقدس یک وجب خاک به دشمن ندادیم

اسماعیلی گفت: امروز رزمندگان دفاع مقدس با قوت بیشتری در صحنه جهاد فرهنگی حضور دارند.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئینی که به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور کارکنان جانباز و ایثارگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در باغ زیبا برگزار شد، گفت: در سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی دشمن با برآورد وجود برخی ناهماهنگی‌ها در بین نیروهای نظامی شروع به تهاجم کرد. دشمن بعثی با هدف توسعه ارضی جنگ را آغاز کرد ولی دشمنان اصلی حامیان صدام حسین در فکر سقوط انقلاب بودند و به همین دلیل این ۸ سال دفاع مقدس ایام خاصی برای مردم ایران محسوب می‌شود.

هشت سال دفاع مقدس تجربه تکرار ناشدنی است

وی تصریح کرد: تمام مردم ایران با دست خالی مقابل دشمنان ایستادگی کردند و این تجربه تکرارشدنی نیست.

وزیر فرهنگ افزود: برخلاف سابقه ۲۰۰ ساله جنگ‌های تحمیل شده بر سرزمین ایران، در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک وطن را هم به دشمن ندادیم. تا قبل از دفاع مقدس از ابتدای قرن نوزدهم در هر جنگی که بر ملت ایران تحمیل شده بود بخشی از خاک کشورمان جدا شده و حتی گاهی اوقات به واسطه حکومت‌های دست نشانده و وابسته بدون جنگ کشورمان را تجزیه می‌کردند.

وی در ادامه گفت: امروز جمهوری اسلامی به مدد فعل خواستن و توانستن در بین قدرت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گرفته است. دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی استفاده می‌کند ولی نظام اسلامی در همه این اتفاقات با سربلندی و عزت ظاهر شده است.

اسماعیلی اتفاقات هفته گذشته و حضور رئیس جمهور در صحن سازمان ملل را نمونه بارز حضور و بروز قوی نظام جمهوری اسلامی در دفاع از ارزش‌های اسلامی و نهاد خانواده دانست که خواب دشمنان را برآشفته کرده است.

وی ادامه داد: امیدواریم در حوزه فرهنگ و هنر هم با همین نگاه بتوانیم فضای عمومی کشور را از نشاط فرهنگی هنری برخوردار کنیم و برای افزایش تولیدات فرهنگی هنری توسط بخش‌های مختلف و حل مشکلات این حوزه اهتمام داشته باشیم.

امروز رزمندگان دفاع مقدس با قوت بیشتری در صحنه جهاد فرهنگی حضور دارند

وزیر فرهنگ با گرامیداشت یاد و خاطره رزمندگان و شهدای دفاع مقدس تاکید کرد: رزمندگان دفاع مقدس که آن روز برای ما عزت آفریدند امروز در صحنه جهاد فرهنگی با قوت حاضر هستند و برکات زیادی از این حضور نصیب جامعه ایرانی شده است.

وی در پایان گفت: آئین تقدیر از ایثارگران، جلساتی نمادین برای تقدیر و پاسداشت کسانی است که سلامتی خود را برای مردم ایران تقدیم کردند و امیدواریم مشکلات این قشر سامان پیدا کند و مسئولان نیز بخشی از زمان خود را به حل این مشکلات اختصاص دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار