لاوروف به کره شمالی می‌رود

وزیر امور خارجه روسیه ماه آینده پس از نشست سران دو کشور در ماه سپتامبر از کره شمالی دیدار خواهد کرد.

در پی دیدار اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و کیم جونگ اون رهبر کره‌شمالی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ماه آینده میلادی به پیونگ یانگ سفر خواهد کرد.

به گزارش یونهاپ، سرگئی لاوروف که به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک حضور دارد، در کنفرانسی خبری اعلام کرد که برای پیگیری توافقات پوتین و کیم جونگ اون در ماه آینده میلادی به پیونگ‌یانگ سفر خواهد کرد.

کیم جونگ اون در روز ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) با سفر به روسیه با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای وجود دارد مبنی بر اینکه دو کشور توافق کرده‌اند در ازای تامین تسلیحات از سوی پیونگ‌یانگ برای مسکو در حمایت از جنگ در اوکراین، روسیه امنیت غذایی این کشور را تامین و انتقال فناوری تسلیحاتی را به کره‌ شمالی انجام دهد.

براساس این گزارش، با توجه به اینکه در جریان سفر رهبر کره‌ شمالی به روسیه، ولادیمیر پوتین دعوت رسمی کیم جونگ اون را برای سفر به پیونگ‌یانگ پذیرفت، یکی از محور‌های دیدار لاوروف با مقامات کره‌شمالی هم می‌تواند سفر احتمالی پوتین به کره‌ شمالی باشد.

روسیه هرگونه همکاری نظامی با کره‌شمالی را تکذیب کرده است. با این حال، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سفر به روسیه از موشک‌ها و جنگنده‌های راهبردی نیروی هوایی روسیه که قادر به حمل کلاهک‌های هسته‌ای هستند، در پایگاه هوایی کنویچی نزدیک شهر ولادی وستوک دیدن کرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار