محبوبیت بایدن همچنان رو به کاهش است

رییس جمهور آمریکا در دوران مسئولیت خود با چالش‌هایی مواجه است که موجب شده هر روز از محبوبیت وی کاسته شود.

رئیس جمهوری آمریکا که با چالش‌هایی از جمله مسئله کهولت سن و نارضایتی‌های اقتصادی دست به گریبان است، براساس نظرسنجی جدید هم اکنون در قعر محبوبیت قرار دارد.

نظرسنجی مشترک شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» و نشریه آمریکایی «واشنگتن پست» (ABC News/Washington Post) نشان می‌دهد که میزان محبوبیت بایدن همچنان رو به کاهش بوده و همچنین از نقطه نظر وضعیت اقتصادی و مهاجراتی محبوبیت وی در پایین‌تر سطح قرار دارد که این شرایط از دهه هشتاد قرن گذشته میلادی تاکنون بی سابقه بوده علاوه بر آن سه چهارم آمریکایی‌ها وی را برای احراز دوباره سمت ریاست جمهوری این کشور «فرتوت» می‌دانند.

در این نظرسنجی ۴۴ درصد از پرسش شوندگان آمریکایی وضعیت اقتصادی خود را در دوره ریاست جمهوری بایدن وخیم‌تر از گذشته دانسته که این میزان بدترین وضعیت نسبت به هر رئیس جمهوری دیگری در آمریکا از سال ۱۹۸۶ تاکنون محسوب می‌شود.

میزان محبوبیت بایدن دراین نظرسنجی مشترک که امروز دوم مهر ۱۴۰۲ انتشار یافت، تنها ۳۷درصد بوده و عدم محبوبیت وی ۵۶ درصد است. عملکرد بایدن همچنین در زمینه مهاجرت و کنترل مرز‌ها با مکزیک تنها ۲۳ درصد مورد تایید و ۶۲ درصد آنرا رد می‌کنند.

بیش از سه چهارم یعنی ۷۴ درصد آمریکایی‌ها بایدن را برای دور دوم ریاست جمهوری این کشور را پیر و فرتوت می‌دانند درحالی که این مورد برای دونالد ترامپ تنها ۵۰ درصد است.

نظرسنجی مشترک «ای‌بی‌سی نیوز» و واشنگتن پست از ۱۵ تا ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳ برابر با ۲۴ تا ۲۹ شهریورماه ۱۴۰۲ از یکهزار و ۶ نفر شهروند آمریکایی، انگلیسی و اسپانیایی زبان انجام شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار