فعالیت حدود ۳۳۳۰ ورزشکار بیمه شده آمادگی جسمانی در کرمانشاه

رئیس هیات آمادگی جسمانی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت حدود ۳۳۳۰ ورزشکار بیمه شده آمادگی جسمانی در کرمانشاه، وعده داد تا پایان امسال این تعداد به حدود پنج هزار نفر افزایش پیدا کند.

امیر حیرتی رئیس هیات آمادگی جسمانی استان کرمانشاه در نشستی خبری، با اشاره به گذشت قریب ۴۰ سال از فعالیت ورزش‌های آمادگی جسمانی در ایران، گفت : سال ۱۳۸۴ این ورزش به صورت یک فدراسیون مستقل در کشور در آمد، اما در اوایل دهه ۹۰ علیرغم اینکه فدراسیون آمادگی جسمانی یکی از فدراسیون‌های پرمخاطب به شمار می‌رفت، منحل و به زیرمجموعه فدراسیون همگانی اضافه شد.

وی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت ورزش‌های آمادگی جسمانی و گسترده بودن مخاطبان آن، سال ۱۳۹۸ به یک سازمان تبدیل شد و در نهایت در سال ۱۴۰۱ مجددا پس از گذشت حدود یک دهه دوباره به شکل یک فدراسیون درآمد.

رئیس هیات آمادگی جسمانی کرمانشاه با تاکید براینکه آمادگی جسمانی در دو بُعد قهرمانی و همگانی فعالیت می‌کند، گفت: پس از شکل گیری هیات آن در بهمن سال گذشته و انتصابم به عنوان سرپرست این هیات، برنامه ریزی‌های جامعی را برای هر دو بخش همگانی و حرفه‌ای آمادگی جسمانی کرمانشاه در دستور کار قرار دادم.

وی با اشاره به کمبود داوران و مربیان رشته‌های آمادگی جسمانی در کرمانشاه، اظهار کرد: با توجه به وجود چنین چالشی، چندین دوره مربیگری و داوری و سمینار‌ها و کارگاه‌های مختلف را برگزار کردیم و مقدمات برگزاری چندین دوره دیگر هم درحال اجرا است.

حیرتی با بیان اینکه تا سال گذشته هیچ بانک اطلاعاتی از تعداد مربیان و داوران آمادگی جسمانی در کرمانشاه وجود نداشت، عنوان کرد: در این راستا توانستیم تا حد زیادی لیست مربیان و داوران فعال استان را با کمک فدراسیون تهیه کنیم، بگونه‌ای که در حال حاضر ۱۵۰۷ مربی - ۳۹۹ مرد و ۱۱۰۸ زن - و ۸۱ داور -۳۶ مرد و ۴۵ زن - در رشته‌های آمادگی جسمانی کرمانشاه مشغول به فعالیت هستند.

وی یکی از رسالت‌های این هیات را ارتقاء سطح مربیان آمادگی جسمانی استان دانست و گفت: از تعداد کل ۱۵۰۷ مربی آمادگی جسمانی استان ۱۴۶۹ مربی درجه سوم هستند که حجم قابل توجهی را شامل می‌شود، لذا با برگزاری دوره‌های مربیگری درجه بالاتر به دنبال ارتقاء سطح درجه آن‌ها هستیم.

رئیس هیات آمادگی جسمانی کرمانشاه با اشاره به فعالیت ۲۸ رشته ورزشی در زیرمجموعه فدراسیون آمادگی جسمانی، اظهار کرد: تمام این رشته‌ها در کرمانشاه هم فعال هستند که آمادگی جسمانی، ایروبیک بانوان، پیلاتس، تمرینات معلق و فانکشنال فیتنس از پرمخاطب‌ترین این رشته‌ها به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون شش دوره مسابقات قهرمانی استان در هر دو بخش بانوان و آقایان در رشته‌های آمادگی جسمانی برگزار شده، گفت: باتوجه به اینکه ۱۷ مهرماه مسابقات المپیاد استعداد‌های آمادگی جسمانی کشور برگزار می‌شود، بدنبال اعزام تیم‌هایی از استان به این مسابقات هستیم.

حیرتی افزود: باتوجه به اینکه رشته فانکشنال فیتنس رشته‌ای جهانی است، برای همین در این بخش تمرکز ویژه‌ای داریم و قرار است برای اولین بار در کشور مسابقات این رشته را در بخش کودکان ۱۰ مهر در کرمانشاه برگزار کنیم.

به گفته این مسئول، قرار است برای اولین بار در کشور مسابقات ماراتن ایروبیک در اواخر مهرماه در دو رده سنی ۷ تا ۹ و ۱۰ تا ۱۲ سال بین دختران دانش آموز کرمانشاهی برگزار شود. 

وی با اشاره به رشد قابل توجه بیمه شده‌های ورزشی آمادگی جسمانی عنوان کرد: حدود هفت ماه پیش که هیات را شکل دادیم، تعداد کل بیمه شده‌های این رشته در استان تنها ۴۷۹ نفر بود که با تلاش‌های صورت گرفته این آمار در اواخر شهریورماه با رشد ۶۰۰ درصدی به ۳۳۳۰ نفر رسید. تا پایان امسال هم این آمار را به پنج هزار نفر افزایش خواهیم داد.

رئیس هیات آمادگی جسمانی کرمانشاه یکی از چالش‌ها و مشکلات کنونی این هیات را نداشتن یک سالن اختصاصی عنوان کرد و گفت: هرچند مسئولین ورزش و جوانان فضایی را به عنوان محل دفتر هیات در اختیار ما قرار داده اند که بابت این موضوع قدردان آن‌ها هستیم، اما به یک فضا و سالن اختصاصی هم برای برگزاری تمرینات قهرمانان و مسابقات این رشته‌ها نیاز داریم که امیدواریم این امر محقق شود .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار