احترام به خود؛ درس ارزشمندی و عزت نفس است 

روانشناس بالینی کودکان و نوجوان گفت: به خود و ازرش هایمان احترام بگذاریم تا فرزندانمان عزت نفس داشتن را یاد بگیرند.

لیلا شقاقی روانشناس بالینی کودک و نوجوان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با داشتن عزت نفس باعث می شود که درون خودمان احساس خوبی ایجاد کرده و بتوانیم این حس ارزشمند را به دیگران منتقل کنیم. اگر بتوانیم عزت نفسمان را با فرزندانمان به اشتراک بگذاریم. می توانند به راحتی در بزرگسالی پذیرا اشتباهات خود باشند.

او در ادامه بیان کرد: در این بین از خود انتظارات واقع بینانه ای خواهند داشت.حتی می توانند رابطه مناسبی را با دیگران برقرار کنند.با داشتن عزت نفس و ارزشمند بودن می توانند نیازهای خود را بشناسند و بیان کنند.

شقاقی تصریح کرد: نگذارید فرزندانمان ما را افراد از خودگذشته و مظلوم بدون عزت نفس بدانند. تصویر آرمانی یک زن به عنوان یک ابر انسان خستگی ناپذیر و از خود گذشته نه تنها برای خودمان بلکه برای فرزندانمان مفید نخواهد بود.

او گفت:ما فرزندانمان را دوست داریم و از خودگذشتگی ما برای رسیدن اهداف کل خانواده است. البته فرزندانمان باید بدانند که ما هم به عنوان یک انسان افکار و نیاز‌ها، علایق، نظر‌های خودمان را داریم . نه تنها نقش‌های خودمان بلکه به سایر وظایف خودمان می‌رسیم.

احترام به خود؛درس ارزشمندی و عزت نفس است 
این درس در این راستا است که فرزندانمان بدانند که چگونه به خودشان احترام بگذارند و ارزش خود را حفظ کنند.بهتر است تمام خانواده ها روش دادن عزت نفس و ارزشمند بودن را ابتدا از خود و بعد به فرزندانشان انتقال دهند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۴۵ ۰۵ مهر ۱۴۰۲
داستان پیرمردهای ریش سفید که از تمام استان‌ها بقصد زیارت با موتور سیکلت ویژه خرجین بزرگ بر ترک عازم مشهد وقم وجمکران میشوند شنده اید..اینا نه هدفشون زیارت نیست ..چون اولا حقوق میگیرن وهدف دارن..دومأ در روستاهای کوچک سر راه بیتوته می کنن که تبلیغی هم باشه..وبا زبان بازی خود را داخل منزل روستای ساده می کنن ..وبرای روستائیان داستان وقصه بافی می کنن وزمان حرکت حساب باربنه آسان پر می کنن پول میوه خلاصه.ودرقم ومشهد مکان آماده دارن.وکارهای که انجام میدن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۰:۴۱ ۰۳ مهر ۱۴۰۲
آدم اول باید به خودش احترام بذاره بعد به بقیه
آخرین اخبار