تشریح آخرین وضعیت مدارس زلزله زده شهر سی سخت

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت:از مجموع ۱۰۷ مدرسه در کانون زمین لرزه شهر سی سخت بازسازی ۴۵ مدرسه تصویب شد.

رضا حسینی نیک با بیان اینکه ۱۰۷ مدرسه‌ای که در کانون زلزله بود بازدید و ارزیابی شد گفت: تعمیرات اولیه، مقاوم سازی، تخریب و بازسازی‌ آن‌ها از بهمن ماه سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد افزود: خیران وارد کار شدند و سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هم حمایت کرد و در مجموع ۴۵ مدرسه آسیب دیده برای بازسازی در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: از این ۴۵ مدرسه ۱۲ مدرسه به مقاوم سازی و تخریب نیاز داشت و بقیه نیز تعمیر و بهسازی و مهر ۱۴۰۰ تکمیل و به آموزش و پرورش تحویل داده شدند.

حسینی نیک اضافه کرد: سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس برای ساخت ۱۰ مدرسه از ظرفیت استان‌های معین از جمله استان‌های آذربایجان شرقی (تبریز)، فارس (شیراز) و خوزستان (اهواز) استفاده کند و کهگیلویه و بویراحمد هم احداث ۲ مدرسه را بر عهده دارد.

حسینی نیک ابراز کرد: با تغییر دولت و جابه جایی مدیران کل متاسفانه چند استان مدارس را رها کردند و پیشنهاد دادیم و از استان‌های معین تحویل گرفته شدند.  

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده چهار تن از جانباختگان سانحه هوایی سال ۱۳۹۶ پرواز تهران به یاسوج تقبل کردند که دیه فرزندان خود را در فصل آموزش سی سخت هزینه کنند.

وی تصریح کرد: دیه این جانباختگان برای تکمیل و نوسازی مدرسه ۱۲ کلاسه شهید مطهری سی سخت هزینه شد و اکنون این مدرسه آماده تحویل شده است. در هفته پیش رو این مدرسه تجهیز و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: اتاق بازرگانی استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) ساخت مجتمع هنرستانی حضرت امام خمینی (ره) را قبول کردند و قرار است با حضور مسئولان کشوری افتتاح شود.

وی تاکید کرد: مابقی طرح‌ها تحویل موقت شده اند و هیچ طرح آموزشی نیمه کاره در شهرستان دنا وجود ندارد.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر شامگاه ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی سخت را لرزاند.

۲ هزار و ۳۰۰ دانش آموزش در فضا‌های آموزشی تخریب شده و یا نیازمند تعمیر شهر زلزله زده سی سخت و روستا‌های اطراف آن مشغول تحصیل بوده اند.

بیش از ۱۷۲ هزار دانش آموز پسر و دختر در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد مشغول به تحصیل هستند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.