درآمدزایی از هنر کپوبافی با تشکیل دبیرخانه در شهر جهانی کپو

معاون صنایع دستی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: قدم اول برای درآمدزایی از هنر کپوبافی تشکیل دبیرخانه در دزفول به عنوان شهر جهانی کپو و ارتباط مداوم با دفتر مرکزی در غرب آسیا و ستاد مرکزی است.

شکرالله قاسمی گفت: با تشکیل دبیرخانه و ارتباط مستمر میان دبیرخانه‌های ملی/جهانی باهدف انتقال تجربیات می‌توان به گسترش تبلیغات صنایع دستی این شهرستان در سطح ملی و بین‌المللی کمک کرد. 

او می‌گوید: شناسایی و معرفی آثار هنرمندان صنایع دستی در منطقه عامل کمک به ارتقای سطح فروش و صادرات منطقه است و تقویت ارتباط میان شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع دستی ایران با سایر کشور‌ها و همچنین با الگوسازی برای تولیدات منطقه می‌توان به افزایش تولید و ایجاد بازار فروش مناسب و فروش بیشتر محصولشان صنایع دستی منطقه به درآمدزایی بیشتر و بهتر دست یافت.

قاسمی می‌گوید: به دلیل نبود امکاناتی مانند دسترسی به بازار فروش مناسب، صادرنشدن حجم بالایی از محصولات تولیدی، نداشتن دسترسی مستمر به مواد اولیه مرغوب، نبود امکان شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، اعطا نکردن اعتبار لازم جهت بیمه تامین اجتماعی صنعتگران و نبود اعتبار کافی جهت پرداخت تسهیلات مانع معرفی هنر صنایع دستی ما به جهان می‌شود.

معاون صنایع دستی مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: هم‌اکنون امکان استفاده از بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر وجود دارد و در صورت تامین اعتبار از سوی دولت صنعتگران می‌توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده کنند، اما با توجه به وضعیت فعلی این امر در سال‌های اخیر اجرایی نشده است.

به گفته او در صورت ایجاد توافق بین وزارتخانه و دولت برای تخصیص اعتبار به شهر جهانی دزفول نیز می‌توان امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی برای صنعتگران صنایع دستی را فراهم کرد.

برچسب ها: کپوبافی ، صنایع دستی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار