برگزاری جشن عاطفه‌ها در مدارس آذربایجان شرقی

همزمان با سراسر کشور جشن عاطفه‌ها در مدارس آذربایجان شرقی برگزار شد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در این آیین با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: ما امروز آسایش، امنیت و اقتدار خود را مدیون جانفشانی انسان‌هایی هستیم که از جان مال خود گذشتند تا کشور به دست بیگانگان نیفتد.

تراب محمدی افزود: یک سوم رزمندگان دفاع مقدس، معلم و دانش آموز بودند که کلاس‌های درس را رها کردند و برای دفاع از میهن اسلامی در خط مقدم جبهه حضور یافتند.

وی ادامه داد: غرب جنگ هیبریدی بر علیه کشور‌های جهان سوم به راه انداخته است و با تمام توان می‌کوشد تا با تحمیل فرهنگ خود جوانان این کشور‌ها را زیر سلطه خود درآورد.

وی با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در تربیت دانش آموزان گفت: امروز رمز پیشرفت کشور در دستان پرتوان معلمان است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: جشن عاطفه‌ها بهترین محل برای ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی در بین دانش آموزان است.

محمدی ادامه داد: تبریز در سایه حمایت خیرین و فعالیت موسسات خیریه سالهاست بعنوان شهر بدون گدا معرفی شده است و در این شهر کودک کار وجود ندارد.
جشن عاطفه ها، فرصتی برای ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز طی سخنانی در این آیین ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید به مقایسه نظام آموزشی کشور با کشور‌های غربی پرداخت و در این خصوص اظهار کرد: غرب دو چهره دارد یکی چهره تمدنی آن از منظر فناوریست که این مهم در سایه تبدیل روش آموزش مبتنی بر نظر به روش آموزش مبتنی بر عمل به دست آمده است.

مسعود سعادتی افزود: عاطفه به بهانه توسعه در تمدن غرب به دست فراموشی سپرده شده است.

وی ادامه داد: در حالی که در کشور ما اینگونه نیست و در ساحت‌های ششگانه تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تربیت دانش آموزان اخلاق مدار، نوع دوستی، وطن پرست و عدالت طلب مدنظر می‌باشد.

وی اضافه کرد: جشن عاطفه‌ها که با تدبیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و همکاری آموزش و پرورش برگزار می‌شود، فرصتی برای فرهنگ سازی در زمینه انفاق و نوعدوستی است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: دانش آموزانی که در این جشن شرکت می‌کنند، قطعا در آینده فردی نوعدوست و خیرخواه خواهند شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار