در آستانه هفته گردشگری مطرح شد؛

توسعه صنعت گردشگری نیازمند زیرساخت است

مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال گفت: کشور ما با تنوع اقلیمی، آداب و رسوم ویژه و اقوام مختلف به صورت ذاتی امکان جذب توریست را دارد.

روح الله امداد مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، با اشاره به آغاز هفته گردشگری گفت: توسعه صنعت گردشگری نیازمند زیرساخت است البته علاوه بر موضوع کیفیت زیر ساخت، پتانسیل و جذابیت یکی از شاخصه‌های مهم در حوزه جذب گردشگر است.

وی با بیان اهمیت صنعت گردشگری در دنیای امروز، گفت: برخی از کشور‌ها به دلیل عدم ظرفیت لازم تلاش می‌کنند حتی به صورت مصنوعی جذابیت را با ساخت مرتفع‌ترین برج، جزیره مصنوعی و... برای گردشگر ایجاد کنند.

مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، با اشاره به اینکه ایران با تنوع اقلیمی و ظرفیت‌های گردشگری خاص در مسیر پیشرفت پایدار قرار دارد، گفت: کشور ما با تنوع اقلیمی، آداب و رسوم ویژه و اقوام مختلف به صورت ذاتی امکان جذب توریست را دارد که با برنامه ریزی صحیح می‌توان از این فرصت بهره برد.

وی با بیان اینکه مجموعه تفریحی ورزشی توچال، بستری مناسب برای توسعه صنعت گردشگری کشور است، اضافه کرد: در آستانه هفته گردشگری که امسال با شعار "سفر به فردای ایران با گردشگری و سرمایه گذاری سبز" آغاز می‌شود، این مجموعه از عموم مردم به صورت ویژه میزبانی می‌کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های این مجموعه، تصریح کرد: مجموعه تفریحی ورزشی توچال یکی از مناطق بکر گردشگری است که کمترین فاصله را با پایتخت دارد و این شاخصه مهم، توچال را به یکی جاذبه‌های اصلی شهر تهران تبدیل کرده است.

امداد، با بیان اینکه این مجموعه برای جذب توریسم برنامه‌های متنوعی را طراحی کرده است، افزود: توچال به صورت طبیعی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و قابلیت جذب توریست ورزشی را نیز دارد.

وی ادامه داد: هرساله هزاران توریست خارجی از کشور‌های لیتوانی، روسیه، چین، کره جنوبی، عراق، هند، پاکستان و ... به عنوان توریست ورزشی از خدمات مجموعه تفریحی ورزشی توچال بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، یکی دیگر از جاذبه‌های این مجموعه را تله کابین عنوان کرد و گفت: تله کابین توچال یکی از بزرگترین مجموعه‌های ورزشی کشور است که با سه خط بهم پیوسته به عنوان طولانی‌ترین خط مستقیم تله کابین دنیا شناخته شده است.

امداد، با اشاره به اینکه پیست بین المللی اسکی توچال نزدیکترین پیست به پایتخت در کل دنیاست که استاندارد‌های فدراسیون جهانی را دارد، اضافه کرد: این پیست هر ساله در ایام زمستان میزبان رویداد‌های بزرگ ورزشی و علاقه‌مندان به ورزش‌های کوهستانی است.

وی مکان‌های اقامتی و استراحتی را از دیگر ظرفیت‌های مهم مجموعه توچال دانست و ادامه داد: هتل سه ستاره توچال به عنوان یکی از مرتفع‌ترین هتل‌های کوهستانی دنیا همه ساله پذیرای هزاران نفر از میهمانان داخلی و خارجی است.

مدیرعامل مجموعه تفریحی ورزشی توچال، با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای بهبود زیر ساخت‌های موجود، بیان کرد: طی سالیان اخیر مهندسان و پرسنل شرکت تله کابین توچال جهت افزایش ظرفیت زیرساخت‌ها و بهینه‌سازی امکانات و تاسیسات، اقدامات ارزشمندی را انجام دادند تا بتوانند خدمات بهتری را به گردشگران ارائه دهند.

وی در پایان گفت: امیدواریم با انجام این برنامه‌ها بتوانیم در راستای تحقق شعار سال و گسترش صنعت توریسم کشور سهم خود را ایفا کنیم.

پاکداشت طبیعت

آیین پاکداشت طبیعت در مجموعه توچال برگزار می‌شود

آیین پاکداشت طبیعت همزمان با هفته گردشگری با حضور دوست داران محیط زیست، کوهنوردان و عموم مردم برگزار می‌شود.

این برنامه با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست و زمین پاک، جلوگیری از نابودی منابع طبیعی و خطرات زیست محیطی و ارتقای سلامت شهروندان روز جمعه (۷ مهر) ساعت ۸ صبح برگزار می‌شود.

در این برنامه قراراست، فیلتر‌های سیگار به سبب سمی بودن و تجزیه دیر هنگام این زباله از ایستگاه چشمه تا ایستگاه اول مجموعه توچال جمع آوری و پاکسازی گردد.علاقه‌مندان به محیط زیست و زمین پاک می‌توانند جهت ثبت نام در این پویش با شماره تلفن ۲۷۲۰ تماس حاصل فرمایند.

گفتنی است، اهدای جوایز به شرکت کنندگان یکی از بخش‌های این برنامه فرهنگی است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار