امضاى تفاهم نامه همکارى هاى مشترک استان هاى مرزى ایران و ترکیه

جانشین کمیسیون مشترک همکارى هاى اقتصادى ایران و ترکیه، تفاهم نامه همکارى هاى مشترک استان هاى مرزى جمهورى اسلامى ایران و ترکیه را امضا کرد.

تفاهم نامه همکارى هاى مشترک استان هاى مرزى جمهورى اسلامى ایران و ترکیه به امضای استاندار آذربایجان غربى و جانشین کمیسیون مشترک همکارى هاى اقتصادى ایران و ترکیه و همچنین والی استان وان ترکیه رسید.

هنوز از جزئیات این تفاهم نامه گزارشی دریافت نشده است، اما والی وان نشست دو روزه استانداران مرزی ایران و ترکیه را بسیار سازنده و مفید خواند.

اوزان بالیجی در آئین امضاء تفاهم‌نامه مشترک ششمین نشست همکاری‌های اقتصادی استان‌های مرزی ضمن تشکر از حضور هیات ایرانی در استان وان گفت: از نگاه‌های مثبت و سازنده مسئولین و هیات ایرانی برای توسعه روابط دو کشور متشکریم.

وی افزود: در دو روز گذشته کمیته‌های گوناگون برای توسعه روابط ایران و ترکیه بخصوص آذربایجان‌غربی و وان شکل گرفت و خوشحالیم اینجا بگویم که این جلسات بسیار سازنده و مفید بوده است.

والی وان ترکیه خاطرنشان کرد: ما امروز بر این باورداریم که مشکلات مشترک مرزی با نگاه‌های مشترک و همکاری‌های مشترک به زودی مرتفع خواهند شد.

بالیجی تاکید کرد: خروجی این نشست دو روزه در قالب تفاهم‌نامه‌ای تدوین شده و با پی‌گیری و عزم راسخ دو طرف اجرا خواهد شد.

وی گفت: از حضور شما در استان وان ترکیه بسیار خرسند و خوشحال هستیم.

ششمین نشست همکاری‌های اقتصادی استان‌های مرزی ایران و ترکیه از روز گذشته آغاز شده بود و امروز چهارم مهرماه با امضای تفاهم نامه همکارى هاى مشترک استان هاى مرزى جمهورى اسلامى ایران و ترکیه در شهر وان ترکیه به پایان رسید.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.